Reklam
Reklam

KAYMAKAM'DAN İMAMLARA UYARI!

KAYMAKAM'DAN İMAMLARA UYARI!
12 Şubat 2020 - 21:40

Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün, İlçemizde görev yapan imamlarla bir araya geldi.

Yapılan toplantıda imamlara hitap eden Kaymakam Gün; “Yüz elli binin üzerinde diyanet ordusu olan bir ülkede yaşıyoruz. 5-6 yaşlarından itibaren 18 yaşına kadar elimizin altında bulunan çocuklarımıza doğruyu, yanlışı, vatan ve millet sevgisini, milli ve manevi değerleri anlatmamız, aşılamamız gerekiyor. Ancak müktesebatı üç beş kelimeyi geçemeyen bir terör militanı, bir köye gelip üç günde bizim çocuğumuzu kandırıp zehirleyebiliyor. İşte burada esas sorumluluk, milli eğitim ve diyanet ordusu neferlerindedir. Bu neferlerin görevini tam anlamıyla yapamaması çocuklarımızın kirli ellere düşmesine yol açıyor.

Ayrıca böyle bir orduya sahip olmamıza rağmen, toplum içerisinde hala edep, ahlak, milli, manevi değerler ve vatan, millet sevgisi konusunda sıkıntılar yaşıyor ve her sohbette bu şikâyeti dile getiriyoruz. Ama şikâyet ettiğimiz hususların sorumluluğu konusunu hiç düşünmüyoruz. Bunun sorumlusu bizler ve bir kaç yıl boyunca köyde veya mahallede görev yapıp gençlere dokunamamış, ona dini, milli, manevi ve ahlaki değerleri konusunda hiçbir şey verememiş olan imamlarımızdır. Görevimiz sırasında önce teşhisi koyup sıkıntıyı tespit etmeliyiz ve daha sonra da bu tespit doğrultusunda sıkıntıyı gidermeliyiz. Herkes kendi üzerine düşen sorumluluğu yapma konusunda gerekli hassasiyeti göstermelidir. Bunların köy ve mahalle ziyaretleri ile takibini yapmak ise bizim sorumlulu-ğumuzdadır. Unutmayın ki kişi kudreti nispetinde sorumludur. Uhrevi değerlerden çok dünyevi değerlerle uğraşan bir yapıyla belirtilen hedeflere ulaşamayız. Hedeflerimizi belirleyip emin adımlar ile yürümeliyiz. Çünkü bizim bıraktığımız boşlukları başka birileri hemen art niyetleriyle doldurabiliyor” dedi. 

İlçemizde uygulamaya koyduğumuz “Köy ve mahallelerimizde Sosyal Hayatın İyileştirilmesi Projesi “ kapsamında özellikle hafta sonlarında çok amaçlı kültür evlerinde maç izlemek için toplanan gençlerimiz başta olmak üzere köy ve mahalle halkıyla birlikte olun, onlara dinimizin de gereği olan insani, ahlaki, milli ve manevi değerlerimizi anlatın. Vatan millet sevgisini öğretin. Gençlerimiz bizim için terör örgütlerinin insafına terk edilemeyecek kadar değerlidir.  Şiarımız “Göle’nin Kuzularını Çakallara Kaptırmamaktır” diyerek imamlardan beklentilerini dile getirdi.

Bu haber 1244 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mühendis
  11 ay önce
  150.000 imam hep birlikte durmadan bir ay dua etse bir çocuğun ateşini 1 derece düşüremez . Bir bebe aspirini kadar dünyaya faydanız yok . Siz ne üretiyorsunuz . Bu dünyaya faydanız ne
 • yasin KAYIKÇI
  11 ay önce
  Çok güzel tespitler, birazda anne babaların bu konuda sık sık bir araya gelmesi okulla çocuğun bağının kontrol etmişe çok ödemli. Saygılarımla