Reklam
Reklam

Kayatürk, MHP'den istifa etti

Kayatürk, MHP'den istifa etti
09 Şubat 2019 - 16:13

Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan İl Teşkilatında yıllardır gören yapan ve partiye emek etmiş, gönül vermiş kişilerin başından gelen esnaf Turgut Kayatürk, MHP ile yollarını ayırdı.

Şehirlerarası otobüs işletmeciliği yapan Turgut Kayatürk, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde MHP’den İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı olmuştu.

Partisi’nin Ardahan’da İl Başkanlığı noktasında iyi temsil edilmediğini ve başına buyruk hareket edildiğini dile getiren Kayatürk, “Ardahan’da yıllarca MHP’ye çalıştım. Partime emek verdim. 30 yıllık bir emeğim var. Ama maalesef İl Başkanlığı konusunda partimiz Ardahan’da sorun yaşıyor. İl Başkanlığı noktasında iyi temsil edilmiyoruz. Bir başıboşluk ve başına buyrukluk var. Bu il Başkanıyla partimizin bir yere varamayacağına kanaat getirdim. Maalesef yüksek sesle dillendirdiğimiz bu soruna karşı gerekli adımlar atılmadı. Bildiğiniz gibi MHP’den İl Genel Meclis üyeliği için aday adayı da olmuştum. Gelinen noktada bu partide daha fazla kalmanın bir anlamı olmadığını gördüm ve bu yüzden MHP İl Teşkilatına istifa dilekçemi verdim” dedi.

Kayatürk, siyasete hangi partiden devam edecekseniz yönünde soruya ise önümüzdeki günlerde karar vereceğini ve yakın çevresiyle istişarelerde bulunacağını söyledi.

Bu haber 1574 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert Akalın
    2 yıl önce
    Listeler açık***madan önce istifa etseydi, kişisel menfaatlerin partisi değildir MHP.