Reklam

Kasım'da Ardahan başkadır

Kasım'da Ardahan başkadır
24 Kasım 2019 - 16:16

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü’nün koordinatörlüğünde eğitime yönelik önemli çalışmalar gerçekleşiyor.

Eğitime yüzde yüz katkı sunan Ünlü ve ekibi, 8 yıldır Ardahan da ki eğitime destek amaçlı yapmış olduğu 35 farklı projeyle büyük bir çığır açarken, 25 Kasım 2019’da tarihinde yeni bir proje daha gerçekleştirmek için yola çıktı.

Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği olarak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Ünlü, "Değerli Ardahan Kamuoyu,  yaklaşık bir aydır ‘Kasım da Ardahan Başkadır’ sloganı ile başlatmış olduğumuz projemiz de 500 öğrencimizin Eğitimine katkı da bulunmak için Ardahan a gidiyoruz. Kasım’da Ardahan Başkadır projemizde; Sırası ile 500 öğrencimize Bot, Mont, İngilizce Sözlükler, kütüphanelere katkı amaçlı Bin 500 adet kitap ve her türlü kırtasiye malzemesi ile eğitime destek vereceğiz. Projemizden yaklaşık 9 köy okulu Ardahan merkeze bağlı iki mahalle faydalanacaktır. Ayrıca Derneğimizin kurmuş olduğu Ardahan Kültür ve Sanat Platformun da düzenlediği Göle Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulun da ( YİBO ) 48 öğrencimizin yazdığı şiir yarışmasında ilk üç öğrencimize ve şiir yazan 48 öğrencimize ödülleri takdim edilecektir. Projemizin yüzde yüzünü derneğimiz üstlenmiş olup, hiç bir kurum ve kuruluştan maddi destek almamıştır. Projemizin bitimi ile birlikte ayrıca bir bilgilendirme amaçlı basın açıklaması daha yapılacaktır” dedi. 

Bu haber 4968 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum