Reklam

Karadağ 3D rot Ardahan'da

Karadağ 3D rot Ardahan'da
17 Kasım 2019 - 13:51

Son yıllarda Ardahan’da ihtiyaç duyulan sektörler birer birer açılmaya devam ediyor. Ardahan’da rot balans konusunda Erzurum, Kars ve Karadeniz’e gitmenize gerek yok.

Doğu Anadolu’da en iyi rot balans tesisini 20 Kasım 2018’de kuran Hüseyin Karadağ, alanında uzman personel ve bilgisayar destekli son model makine ve cihazlarla bölgede en iyi firma olduklarını, rot ve balansın yanı sıra, tüm araçların yağ, antifriz ve lastik değişimi, ayrıca araçların ön ve alt sistem arızalarının tespiti ve giderilmesini yaptıklarını söyledi.

Karadağ, “Ardahan’da rot balans konusunda eksiklik vardı. Tüm araçların ön ve alt şase takım sistemi konusunda modern ve son teknoloji makinelerle hizmet vermeye başladık. Rot- Balans alanında yeni ve son sistem cihazlarla ve uzman personelle ortaya ciddi bir başarı örneği sergiledik. En lüks araçların rot balans işini yaparken, il dışında birçok lüks araç sahibi bizi tercih etti. İşyerimize Kars, Artvin ve hatta Erzurum’dan bile müşteri geldi. Biz işimizi en iyi bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Ardahan’ı seviyoruz ve yatırımımızı ilimize yaptığımız için mutluyuz” dedi.

Karadağ Rot Balans firmasının birinci öncelliğinin müşteri memnuniyeti olduğunu aktaran Hüseyin Karadağ, “Ardahan’da en büyük sorun, üretim merkezilerine uzak olmasıdır. Yani parça ve malzeme konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Bunu gidermek için yoğun miktarda parça stokunu elimizde bulundurmak için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Kış aylarının sert geçtiği ilde, kışlık bakımın yapılmamasının telafisi güç problemlere ve ekonomik kayıplara yol açtığına dikkat çeken Karadağ, “Bakım masrafından kaçan birçok sürücünün cebinden, kış boyunca ortaya çıkan arızalar sebebiyle daha fazla para çıktığını unutmamak lazım. Kış şartlarında araçların verimli şekilde çalışabilmesi için rot balans ve yağ değişimin kontrol edilmesi ve lastik havalarının mevsime göre ayarlanması gerekiyor. Masraftan kaçınarak aracın bakımının yapılmamasının birçok riski beraberinde getirir. Araçların kışlık bakımının maliyetinden kaçmak, güvenli sürüşü engeller ve yakıt tüketimini ve kaza riskini artırır. Her şeyden önce sabah araç çalışmayacaktır. Zorlukla çalıştırılsa bile verimli çalışmayacak ve yakıt tüketimi artacaktır" ifadesini kullandı.

Bakımsız araç düzensiz çalıştığı için yıpranma fazla olur ve aracın ömrü kısalır diyen Karadağ, Karadağ,  araç sürücülerine uyarılarda da bulunarak şunları söyledi:  “Aracın diğer ekipmanları da görevlerini tam olarak yerine getiremeyeceği için kaza riski artar. Bakım masrafından kaçan araç sahipleri, 2-3 ayda bu paranın birkaç kat fazlasını tükettikleri yakıta ödemek zorunda kalır. Otomobillerin kışlık bakımında, radyatör içindeki antifriz eksi 30 dereceye göre ayarlanması gerekir. Akü asidinin ölçülmesi, camsuyu seviyesi ayarlanması, motor yağının kış şartlarına uygun sentetik yağ olmasına özen gösterilmelidir, Kışa uygun kar lastiklerinin takılması, lastik havalarının kontrol edilmesini gerekir. Aracınızla rahat bir kış geçirmek için bu tavsiyelere uymanızı öneriyoruz."

HÜSEYİN KARADAĞ KİMDİR?

Elektrik ve Elektironik Mühendisi olan Hüseyin Karadağ, 1990 Ardahan merkeze bağlı Tepesü (Gürcübey) köyünde dünyaya geldi. İlk- Orta ve Lise eğitim ve öğrenimini Ardahan’ da, Üniversite eğitimini ise İstanbul ve Ardahan’da tamamladı. Küçük yaşlardan itibaren sanayide çalışan Karadağ’ın uzmanlık alanının rot ve balans olduğu öğrenildi.

Bu haber 2522 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum