Reklam
Reklam

KALBİMİZ SARIKAMIŞ'TA

KALBİMİZ SARIKAMIŞ'TA
10 Ocak 2021 - 02:05

Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı anma etkinlikleri kapsamında Kars'ın Sarıkamış ilçesinde şehitler anısına yapılan kardan heykellerin açılışı gerçekleştirildi.

Sarıkamış Ay-Yıldız Tören Alanında düzenlenen anma törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Kars Valisi Türker Öksüz, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, milletvekilleri, STK temsilcileri, protokol üyeleri ve pandemi sebebiyle belirli sayıda öğrenci ve gençler katıldı.

Ay-Yıldız Tören alanında çelenklerin sunumu ile başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Sarıkamış Harekatı’nın anlatıldığı sunum yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından anma törenine gönderilen mesajın okunması ve protokol konuşmalarının ardından Sarıkamış Şehitleri anma yürüyüşü gerçekleştirildi. Ay-Yıldız tören alanından Sarıkamış Şehitliğine kadar yapılan yürüyüşün ardından, şehitlik anıtına karanfil bırakıldı ve  Sarıkamış Şehitleri anısına yapılan kardan şehit heykellerinin açılışı gerçekleştirildi.

Bu haber 1554 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum