Reklam
Reklam

KAFKAS ARI'SINA ÖZEL KONAK

KAFKAS ARI'SINA ÖZEL KONAK
27 Ekim 2020 - 13:16

Vali Hüseyin Öner, Kafkas Arısını desteklemek, Ardahan çiçek balının üretimini ve tanınılırlığını arttırmak amacıyla hayata geçirilen Kafkas Arı Konağı Projesi kapsamında yapımı devam eden inşaatı yerinde inceledi.

Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğüne (KAGEM) ait arsada yapılan inşaatı gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Öner, projenin büyük bir kısmının Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından desteklendiğini, İl Özel İdaresi, KAGEM, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğünün de proje ortağı olduğunu söyledi.

İLİMİZE MODERN BİR MEKAN KAZANDIRILMIŞ OLACAK

Proje ile Ardahan arıcılığında verimin ve katma değerin arttırılmasının hedeflendiğini aktaran Vali Öner, “Kafkas Arı Konağı projesi, coğrafi işaret tescilli Ardahan Çiçek Balı’nın kontrol, analiz, tanıtım ve pazarlamasının yapılmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca alternatif arı ve apiterapi ürünlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi, kadın ve gençlerin arıcılık sektörüne katılımı ile sosyal ve ekonomik hayatta daha geniş yer almalarının sağlanması, Ardahan’ a gelen arıcı ve ziyaretçiler için alternatif bir eğitim ve ziyaret alanı oluşturulması amaçlanmıştır. İnşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir. Tamamlandığı zaman ilimize modern bir mekan kazandırılmış olacak” dedi.
 

Bu haber 1342 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum