Reklam

İzmirli misafirler Ardahan'da

İzmirli misafirler Ardahan'da
17 Haziran 2019 - 14:19

İzmir’den gelen bir grup turist kafilesi, Ardahan’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Ardahan İl Özel idaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel tarafından karşılanan grup, İl Özel İdaresi’ne ait Yalnızçam Kayak tesislerinde konaklandı.

Yalnızçam Kayak Tesisleri Otel Müdürü Hükümdar Baydar eşliğinde Ardahan’ı gezen turist kafilesi, ilk olarak şehir merkezinde Tarihi Kongre binasında tarihe yolculuk yaptı, Ardahan Kalesini gezdi, Kura Nehri kıyısında hatıra fotoğrafı çektiler. 

Milli Egemenlik Parkı ve Ramazan tabyalarını gezen kafile, daha sonra Çıldır İlçesine gitti.  Ziyaretler kapsamında Çıldır Gölü güzelliklerine şahit olan kafile, daha sonra sarp kayalıkları ve derin kanyonuyla bilinen Şeytan Kalesine çıkarma yaptı.

Damal İlçesinde Karadağ sırtlarına vuran Atatürk Siluetini izleyen turist kafilesi, birçok tarihi kaleyi ziyaret etti, yayların yolunu tuttu. Şehrin tarihi ve turistik yerlerini çok beğendiklerini aktaran Turistler, özellikle Ardahan yaylarının gezilip görülmesi gereken eşsiz güzellikler arasında olduğunu dile getirdiler.

Artvin Karagöl ve Erzurum Tortum Şelalesini ziyaret edecek olan kafile, Ardahan İl Özel idaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel ve ekibine ilgi alakalarından dolayı  teşekkürlerini sundular.

Bu haber 1433 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum