Reklam

Hüseyin Karataş'tan Ulgar Tüneli açıklaması

Hüseyin Karataş'tan Ulgar Tüneli açıklaması
11 Ocak 2019 - 16:55

Ardahan’ın Posof İlçesinde esnaflık yapan Hüseyin Karataş (33) ilçede yapılacak olan Ulgar Dağı Tüneli hakkında çıkan haberlere tepki göstererek, “Er ya da geç bu proje bitirilecek, şuan inşaat süreci durmuş olabilir. Ama bu büyük proje ilçemize layık görülmüş. İnsanlarımızın bu durumu eleştirirken biraz ellerini vicdanlarına koymaları gerekmektedir” dedi.

Ulgar Dağı Tüneli projesi hakkında çıkan söylentilere diyecek söz bulamıyorum diyen Posof Belediyesi AK Parti’li Meclis Üyesi Hüseyin Karataş: “Muhalefet yaparken değneğin hep yanlış ucundan tutmaktalar. Yapılan bir icraat er ya da geç bitecektir.  Ama iş hakkında hep karalama politikası izleniyor. Muhalefetten biri çıkıp demiyor ki “Ya tamam yaptığınız iş güzel ama şurası eksik, biz başa gelirsek şöyle düzelteceğiz” Hep eksik akıl,  hep kolay eleştiriler. Türkiye Cumhuriyeti 95 yıldır var. Posof ilçesi hep ilçeydi, bu dağ hep vardı. Ulgar Dağı’na yapılacak olan tüneli zaten devlet yapıyormuş, dolayısıyla siyasi rant elde ettiğimizin savsatasını çıkarıyorlar. Evet, doğrudur, devlet yapıyor. Peki, soruyorum; 95 yıldır bu devlet hep bir şeyler yaptı, köprüler, kuleler, yollar vs. vs. hiç boş durmadı. Bize niye sıra gelmedi? AK Parti hükümeti 16 yıldır var bize yine sıra gelmedi. Çünkü iktidar partisinden bir başkanımız yoktu, şimdi var! Gerek gurbetteki Sivil Toplum Kuruluşlarıyla(STK), gerek seçimden aldığımız siyasi güç (%70) ile kabinede çalmadığımız kapı kalmadı. Dolayısıyla meyvesini topluyoruz, en büyük meyve ise Ulgar Dağı Tünelidir. Burası doğu, Kuzeydoğu. Kışları sert geçer, ulaşım zordur. Artık o aşılmaz denen dağ aşılacak, insanlar akın akın gelecek“ ifadelerine yer verdi. 

Bu haber 3680 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İlhan karataş
    1 yıl önce
    Agzina saglik yegenim durumu çok güzel özetlemişsin Allah devletimize milletimize zeval vermesin şimdiye kadar dagdan tünel geçecek muhabbeti hayal bile edilmezdi bugün elhamdulillah bir temel atılmıştır inşAllah er yada geç bittiğinide görürüz