Reklam
Reklam

HDP'den Olağanüstü Kongre hazırlığı

HDP'den Olağanüstü Kongre hazırlığı
18 Eylül 2019 - 15:24

Halkların Demokratik Partisi Ardahan İl Örgütü, barış ve demokrasiye olan inancın güçlenmesi temelinde Ardahan’da sürece denk düşen bir il örgütü oluşturmak için olağanüstü kongreye gidiyor.

İnönü Caddesinde bulunan Parti binasında önümüzdeki aylarda yapılacak olağanüstü kongre öncesi basınla bir araya gelen HDP Ardahan İl Kongre Komisyon Üyeleri, kongre tarihine kadar izlenecek yol haritasını açıkladılar.

HDP Ardahan İl Kongre Komisyon Sözcüsü İlter Senem, olağanüstü kongre ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“7 Haziran 2015 Genel seçimlerde HDP’nin aldığı başarıdan dolayı iktidar olan AKP hem hükümet kuramama hem de başkanlık sistemini kuramadığı için HDP’ye karşı ırkçı, ötekileştiren, ayrıştıran, kutuplaştıran bir baskıyla parti yöneticilerimize, milletvekillerimize, eş başkanlarımıza parti yöneticilerimize karşı düşmanca bir tavır almıştır, buna rağmen partimiz barışa ve demokrasiye olan inancını yitirmeyip son yerel seçimlerde stratejik hamlesi ile AKP – MHP bloğuna karşı tüm toplumsal kesimlerle demokrasi cephesi oluşturarak engel olmuştur. Bunu hazmedemeyen AKP ve MHP bloğu partimize dönük, başta 3 büyük şehrimiz olmak üzere kayyım atayarak halk iradesini hiçe saymıştır. Bununla birlikte il ve ilçe yöneticilerimiz gözaltına alınıp tutuklanmıştır. Bizlerde barış ve demokrasiye olan inancımızdan güç alarak Ardahan’da sürece denk düşen bir il örgütü oluşturmak adına olağanüstü kongreye gidiyoruz. Bu temel de Ardahan’da yerel iktidarı hedefleyen partimiz bütün kadın ve gençliği, emekçi, işçi toplumun tüm kesimlerini kongremize güç katmaya davet ediyoruz. Hep birlikte örgütlenelim Faşizme dur diyelim.”

Bu haber 2000 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakan75
  1 yıl önce
  Kessinlikle YASAKLANMALIDIR bu Hdp nin elinden Parti Statüsü de alinmalidir, cünki Parti degil pkk ile 1 e 1 icicedir, kendisidir.
 • Ferhat kaya
  1 yıl önce
  Ahhh sevgili ilter senem dostum ah. Hatta vah... senin gibi, değerli ibrahim avşar abi gibi dostlar hatırına eleştiri yapmiyorum, yapamıyorum. Ama kimin karısı olduğu belli olmayanlarla siyâset yapmak zor iş belirtmeden de edemiycegim. Var mı yürekleri, o parti meclisinden gelen arkadaşların ve halktan insanların huzurunda dökelim etegimizde ki taşları. Kim kimin piyonu, kim kimin karısı, kim kime neye karşılık ruhunu satmış, kim kendisine jigolo arıyor facebook da. Örgüt adına kimlerden para tırtık***di. Paralar noldu.varmi o cesaret? Bir telefon etmeniz yeterli.