Reklam

HDP adayını Ardahan'da açıkladı

HDP adayını Ardahan'da açıkladı
25 Ocak 2019 - 19:43

NİZAMETTİN ÖZTÜRK PARTİLİLERLE TANIŞTI, SEÇİM STARTI VERDİ

Ardahan’da Belediye Başkan adayını henüz açıklamayan Halkların Demokrat Partisi (HDP) Göle İlçesinde Nizamettin Öztürk ile seçime gidecek.

Ardahan Göle ilçesi Filizli Köylü İşadamı Nizamettin Öztürk, daha önce Yalova’dan Halkların Demokratik Partisi (HDP) 1. Sıra milletvekili adayı olmuştu. HDP İl örgütünde bir toplantı düzenleyip Göle Belediye Başkan adayını tanıtan Ardahan HDP İl teşkilatı Başkanı Ergül Koç, Göle ilçesinde seçimi kazanacaklarına inandıklarını belirtti. Göle adayı Nizamettin Öztürk’ün siyasi tecrübesi olan bilgili, birikimli bir siyasetçi olduğunu ifade eden Başkan Ergül Koç, diğer ilçe adaylarını da açıklayacaklarını ifade etti.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ GETİRECEĞİZ

Partililerin hazır bulunduğu toplantıda bir açıklamada bulunan HDP Göle Belediye Başkan Adayı Nizamettin Öztürk ise, sosyal, eşit ve adil bir belediyeciliği getirmeyi hedeflediklerini, başta yaşlılar evi olmak üzere, kadınlar evi, Kültür Merkezi, yeşil alan, parklar olmak üzere birçok projeyi ilçede hayata geçirmek istediklerini kaydetti.

Öztürk, ilçede gerçekleştirmek istediklerini bazı projelerini de şöyle sıraladı; “Göle ilçemizin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.  Göle’de süt kooperatifçiliğini geliştireceğiz. Köylümüzün çiğ süt fiyatı değerinden alınmasına öncülük edeceğiz. Bunun yanında ormancılık konusunda ilçede kereste sektörü alanında istihdam yaratacağız. İlçenin kerestesi işlenmesi mamul hale gelmesi noktasında belediye eliyle bir şirket kuracağız. Göle ilçesi sınırında yer alan Karınca Düzü’nü Göle’ye bağlamak için daha önce birçok alanda yazışmalarım oldu, bundan sonrada ilk hedefim Karınca’nın Göle’ye bağlanması için çalışacağım. İftarını Göle ilçesinde okunan ezanla açan ve her türlü ticari işleri ilçemizde gerçekleştiren Karınca Düzü Göle’ye bağlanacaktır.   Göle’de Allah’ın izniyle bu seçimi kazanacağız. Bize haksızlık yapanın karşısında duracağız. Bizlere atılan taşlar olacaktır, ancak biz bu taşları havada tutacağız. Halkımızın basireti, Allah’ın yardımıyla bu seçimde zaferle ayrılacağız. Tabi benimle birlikte bir eş Belediye Başkanımız da olacaktır. Birlikte ilçede seçim çalışmalarına başlayacağız. 31 Mart gecesi seçimler halkımızın ve partimizin zaferiyle sonuçlanacaktır” diye konuştu.

NİZAMETTİN ÖZTÜRK KİMDİR?

1952 yılında Ardahan Göle'de doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde okurken eğitimini yarıda bıraktı. Hadep İstanbul Bayrampaşa İlçe Başkanlığı, Hadep İstanbul İl Sekreterliği ve Hadep Eminönü İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Dehap İstanbul İİ Başkan Yardımcılığı ve Dehap'tan 2002 yılında İstanbul Milletvekili adaylığı yaptı. DTP İstanbul İl Başkanlığı, DTP İstanbul Merkez Disiplin Kurulu Sekreterliği, DTP Parti Meclis üyeliği yaptı. BDP MYK üyeliği yaptı ayrıca BDP bloğu olarak 2011 yılında Manisa'dan bağımsız milletvekili adayı oldu. 2014 yılında HDP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı oldu. Öztürk, üç çocuk babasıdır.

Bu haber 3904 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum