Reklam

HASTANEDE, HASTALARA EZİYET!

 HASTANEDE, HASTALARA EZİYET!
14 Mayıs 2019 - 16:05 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 16:22

Ardahan Devlet Hastanesinde görüp beğenmediğimiz bir manzarayı Ardahan Haber Gazetesi okurlarıyla paylaşmak istiyorum. Rahatsızlığımdan ötürü ben ve eşim sık sık hastaneye gideriz. Defalarca şahit olduğum manzara, muayene sırası almak için vatandaşlarımız sabah saat 6’da ilkin sıra alabilmek için barkot veren masanın önünde büyük kuyruklar oluştururlar.

Saat 8’de mesai başlar, kalabalık arttıkça artar. Bu seferde vatandaşlar arasından ben, senden önceyim; sen sonrasın gibi itiş kakışlar başlar. Yaşlılar arasında ayakta duramayacak kadar hasta olanlar da var. Sıradan çıkıp yandaki koltukta otursan bu sefer sıranı kaybedersin. Eziyetle sıranı beklersin. Bu durum öğleye kadar devam eder. Bu çileye dayanamayıp geri gidenler bile oluyor. Aynı şeyin devam etmesine rağmen hiç aldırış eden yok. Bu çekilmez handikabı mahalli basın yoluyla ilgililere duyurmak istedim.

Bu yaşadıklarımıza birinci katta şahit oluyoruz, belki diğer katlarda da durum aynıdır. Bu garabete son vermek için ne etüt ve projeye; ne de yüklü bir paraya ihtiyaç vardır. Bir iki barkot veren masa eklenirse, mesele halledilmiş olur. Umarım bu anlattıklarımız ilgililerce dikkate alınır.

Sayın Vali Bey’in sahada gezmesi, camide cemaatle namaz kılmasını Ardahan halkı beğeniyor. Mülki idare amirini halkın arasında görmek bizce kıymetlidir. Gönül ister ki Sayın Valimiz tebdili kıyafetle bahsi geçen hastaneyi ve diğer yerleri de bir ziyaret etsin. Rahmetli eski Erzincan Valisi Recep Yazıcıoğlu’nun Aydın Devlet Hastanesinde yaptığı gibi. Bunu yapmasında fayda vardır.

Lütfen kimse bunu eleştiri olarak kabul etmesin. Bir gerçeğe parmak bastık. Sayın Valimize son olarak şu tavsiyede bulunmak istiyoruz. Dalkavukların methiyesi; idareciler üzerinden lokal anestezi yapar, buna dikkat edilmeli! ...

KAHRAMAN AZAT- KONUK YAZAR

Bu haber 2213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hanifi çoban
  1 yıl önce
  Kardeşim eleştirinde haklısın da kim validen bahsetse vali camiden çıkmıyor vali cemaatla namaz kılıyor valiliği namaz kılması sizleri çok rahatsız etmişe benziyor bir diz değil vali konu oldumu Ardshanlıların dosya medya sayfalarındaysa vali cami namaz neden bu kadar sizi rahatsız ediyor meyhaneli dolaşıp sarhoşlarla kadeh kaldırsaydı dizin için çok demokrat sosyal bir vali olurdu
 • Memetkaraca
  1 yıl önce
  Kahraman Azat bey 65 yaşlılara öncelik var rnDemekki siz daha 65 yaşında değilsiniz , acaba yaşınızı mı küçültünüz ?
Günün Başlıkları