Reklam
Reklam

HANAK'TA MUHTARA RÜŞVET SORUŞTURMASI, 8 GÖZALTI

Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki arazileri yetkileri olmadan para karşılığında Iğdırlılara satan muhtara soruşturma açıldı.

HANAK'TA MUHTARA RÜŞVET SORUŞTURMASI, 8 GÖZALTI
30 Haziran 2022 - 16:09 - Güncelleme: 01 Temmuz 2022 - 10:54
Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki arazileri yetkileri olmadan para karşılığında Iğdırlılara satan muhtara Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı KOM Şube Müdrülüğünün yapmış olduğu çalışmalar sonucunda soruşturma açıldı.

Alınan bilgilere göre, Hanak ilçesine bağlı Aşağı Aydere Köyü muhtarı ve beraberindeki şahıslar ile birlikte devletin hüküm ve tasarrufu altındaki arazileri yetkileri olmadan para karşılığında Iğdır ilinden gelen hayvan sahiplerine sattıkları ve rüşvet aldıkları ileri sürülen olayla ilgili Hanak Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan müracaat neticesinde soruşturma başlatıldı.

Muhtar ve ilgili şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyonda, B. Ç. ve Y. B. isimli iki şüpheli Ardahan’da yakalanarak gözaltına alınırken, F. Ç. isimli şüpheliyi yakalamaya yönelik Iğdır ilinde çalışmalar devam ediyor. Gözaltı yapılmaksızın şüpheli olarak ifadesi alınacak 7 şahıstan 4’ü Ardahan’da, 1’i İstanbul ilinde yakalanmış, İstanbul ilinde bulunan 2 şahsı yakalamaya yönelik çalışmalar devam ediyor.
 
Bu haber 5018 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 14 Yorum
 • Uzak Doğulu
  1 ay önce
  Ömer bey,bilgi amaçlı bir haberden nasıl bir sonuç çıkarttınızda ya*** diye hüküm veriyorsunuz anlamadım.Haberde konu emniyette yansımış durumda diyor.Bir problem yoksa muhtar zaten ak***ır.Ayrıca bu durum köylünün itibarını zedelemez aksine doğru kişiyi seçtiğini gösterir.Yorum yaparken belli bir kesmi etkilemek için Şirinlik yapmak yerine Hakkaniyetli yorum yapmamızı tavsiye ederim.Syg.
 • Cincar
  1 ay önce
  Tamamen ya*** ve Abartı*** bir haber lütfen düzeltilmesini istiyoruz.
 • Çıldırlı
  1 ay önce
  Ardahanin çıldır ilçesi akkıraz köyü de ayni durumda binlerce usulsüz koyun getırılmış
 • MİLLET
  1 ay önce
  Ardahan ve ilçeleri hemen hemen ığdırdan koyun getiriyorlar dağda mecrada otariyorlar tüm halkında haberi var muhtarlarında.
 • Adam
  1 ay önce
  Milleti korkutmuşlar, kim ne ses çıkarsın
 • Ömer çelik
  1 ay önce
  Haberiniz eksik bilgi içeriyor bu kesin olayla alakası olmayan köyümüz muhtarı ve köyümüzün halkı için ve zedelenmiş itibarları için hak ve adalet tecelli ettiğinde asıl olayı ve faillerini açıklayıp doğru bilgi ile düzeltmenizi takip ediyor olacağız o halde .
 • Ardahan Haber
  1 ay önce
  Haklı olabilirsiniz, muhatabınız Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı KOM Şube Müdürlüğü olacak. Biz sadece gazeteci görevimizi yapıyoruz
 • Saskarali
  1 ay önce
  Baştoklu Köyü ne kimler igdordan koyun getirdi, muhtarı kim tehdit etti, baska getirenlerde varmi arastirilsin
 • Kadir
  1 ay önce
  Hanakin koylerine kim igdirlilarin koyununu getiriyor arastirilsin,
 • Cancur
  1 ay önce
  Yiyin yetimin hakkini, köyler igdirlilara kaldi, muhtar dağları satti
 • Gafur Kartal
  1 ay önce
  İgdirlilar Hanak bölgesinin mafyası oldu, muhtarlar ve köy halkindan destek var, igdirlinin koyununu 1000-2000 getiriyor benim deyip meralari otlatiyor, yaz sonu igdirli toplayip götürüyor, bunun karşılığı para aliyorlar, bazi muhtar ve köylü korktugundan ses çıkarmıyor, kaymakamlık bunun önüne gecmeli, köylü garibanın hakki yedirilmemeli, yerleri satan, belli birsey karşılığı koye hayvan sokturan kisiler hakkinda adli ve idari işlem yapilmali, köyler boş kaldı diye 3-5 kişi ve igdirlilat koylerde aligiran baş kesen olmamali
 • Ömer çelik
  1 ay önce
  Tamamen ya*** ve eksik bilgi içeren şişirme bir haber köyümüzü ve köyümüzün seçilmiş muhtarını itibarsızlaştırmaya yönelik yanlış haber siz Ardahan haber sayfasını görevinizi hakkı ve layıkı ile yapmaya davet ediyorum lütfen insanlar ve köyler kasabalar veya o köylerin seçilmiş halkına maal kişiler hakkında haber yaparken daha araştırmalı , doğru haber yapmaya teşvik ediyorum .
 • Ardahan Haber
  1 ay önce
  Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünün Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı KOM Şube Müdürülüğünün yapmış olduğu operasyon haberidir. haber ya*** değildir. Bilginize Ömer bey
 • Ömer çelik
  1 ay önce
  Ya*** eksik ve abartılmış bir haber köyümüzü ve köyümüzün seçilmiş muhtarını itibarsızlaştırmaya yönelik bir tamamen eksik ve çarpıtılmış bir haber