Reklam
Reklam

HANAK'TA BAYAN KUAFÖR KURSU AÇILDI

HANAK'TA BAYAN KUAFÖR KURSU AÇILDI
18 Mart 2021 - 20:54
Ardahan’ın Hanak ilçesinde bayanlara yönelik 15 kişilik bayan kuaförü kursunun açılışı yapıldı. İŞKUR İl Müdürlüğü ile Hanak İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği kapsamında ilçede Bayanlara yönelik açılan kuaförlük kursunun açılışına Hanak Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, İŞKU Ardahan İl Müdürü Ahmet Sonkaya ve kurum müdürleri katıldı.                            

İŞKUR il Müdürü Ahmet Sonkaya, İŞKUR olarak her İlçemizde istihdama yönelik mesleki eğitim kurslarını açmak istediklerini belirterek şunları söyledi: “Hanak İlçemizde ilk defa kurs açıyoruz. İnşallah diğer mesleklerin de devamı gelir. Hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz mesleklerde nitelikli eleman yetiştirilmesi için bilgi ve beceri kazandırılarak mesleki eğitim kurslarımızı açmaktayız. Gençlerimizin nitelikli hale gelmesi için iş piyasamızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda bu tür kurslarımızı açmaya devam ediyoruz” dedi.

Son kaya, her hangi bir mesleki eğitim almamış işsizlerimizin öğrenmek istedikleri mesleklerde bilgi ve beceri kazandırarak meslek sahibi yapmaya gayret edeceklerini açıklayan Sonkaya, “Kursumuzun açılışına katılan Hanak ilçe Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Hanak Halk Eğitim Müdürümüze, Hanak Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüze, Kurs öğretmenimize ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Kursumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 4227 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum