Reklam

Hamza Kopuz vefat etti

Hamza Kopuz vefat etti
11 Mayıs 2020 - 23:23

Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi’nde 1998-2011 yılları arasında müdürlük yapan, Tarım ve Orman bakanlığından emekli olduktan sonra Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliğinin Genel Sekreterliği görevlerini yürüten Ziraat Mühendisi Hamza Kopuz hakkın rahmetine kavuştu.

Ardahanlı hemşerimiz Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun’la Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğünde çalışan merhum Hamza Kopuz’un ani ölümü, sevenlerini ve çalışma arkadaşlarını yasa boğdu.

Ardahanlı hemşerimiz Hatay Vali Yardımcısı Salih Altun, vefat eden merhum Hamza Kopuz hakkında sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

"Allah’tan geldik ve yine Allah’a dönüyoruz"
O gülümseyen gözlerinle 18 yaşımda karşılaştım ilk kez, 40 yaşını yeni geçmiştin, enerjiktin, dinamiktin, çok çalışkandın.
Devlete aşkla bağlanmayı, cesareti, yılmamayı, gözünü karartmayı, kafa tutmayı hep senden öğrendik. Bizi sevdin, sevdiğini iliklerimize kadar hissettirdin. Dünyanın en güzel fırça atan müdürü de sendin, bazen kavga ederdin bizimle, kinsiz, nefretsiz sevgi dolu ve tıpkı bir babanın çocukları ile olan kavgası gibi beş dakika sonra sımsıkı sarılıp bağrına basardın, bilmem kaç yüz öğün yemek borcumuz vardır sana.
Anılarını saatlerce sıkılmadan dinlerdik, önce İtalya'ya Bari'ye gider oradan Fethiye'ye, ardından Rize'ye, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesine, sonra Ankara'ya Tarım Bakanlığına uğrardık. Anıların bize ufuk verdi, ilham verdi, "seni mülki amir yapacağız, sevdiğin kızı alacağız, arılarımızı da o yaylaya koyacağız" demiştin, hikaye uzun ama hepsini yaptık müdürüm.
Bir gün gelecek bu günler de anı olacak derdin, evet anı oldu, burnumuzun direğini sızlatan türden hem de...
Şimdi gittin bizi de uğruna ömrünü harcadığın kafkas arılarını da yetim bıraktın.
Allah rahmet etsin, mekanın cennet olsun...
 

Bu haber 1463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakan
  3 hafta önce
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Ben arıcılık konusunda kendisinden ve ekibinin tecrübe lerinden yarar***dım
 • Hakan Kanpolat
  3 hafta önce
  Mekanı cennet olsun.Dürüstlüğüyle ve çalışkanlığıyla tanıdığım,tek kuruş devlet malına tenezzül etmeyen nadide bir kişilikti.Ardahan arıcılığına emekleri çoktur.Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.