Reklam
Reklam

GÜRBÜZ SÜLEYMANOĞLU, ARDAHAN'IN SORUNLARINI ANKARA'YA TAŞIDI

GÜRBÜZ SÜLEYMANOĞLU, ARDAHAN'IN SORUNLARINI ANKARA'YA TAŞIDI
14 Ocak 2022 - 16:56 - Güncelleme: 14 Ocak 2022 - 17:10
Ardahan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Gürbüz Süleymanoğlu, Gazetemize Ardahan için yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ardahan’ın kurtuluşu ticaret potansiyelinin yükselmesine bağlı olduğunu belirten Başkan Süleymanoğlu, bunun da sınır kapılarının işlevliğine ve kapılarda yapılacak ticaretin artmasına bağladı.

Posof Türkgözü ile Çıldır Aktaş Sınır Kapısı’nın yaya trafiğine açılması için Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş’a rapor sunduğunu açıklayan Başkan Süleymanoğlu, Ardahan için olumlu dönüşler aldığını söyledi.

Başkan Süleymanoğlu: “Bilindiği gibi yaşanan pandemi nedeniyle Ardahan’a bağlı Çıldır Aktaş ile Posof Türkgözü Sınır Kapıları yaya trafiğine kapatıldı. 1 Haziran 2021 tarihinde birçok sınır kapısında yaya trafiği kaldırılırken, bu iki kapımız yaya trafiğine açılmadı. Sınır kapılarımızın ticarete açılması, insanların gelip gitmesi için mücadelemizi veriyoruz. Ardahan’da yaşanan Sibirya soğukları nedeniyle vatandaşın girdi maliyetleri artıyor, özellikle ısınma, giyecek ve benzeri alanlarda vatandaşa ciddi bir külfet ortaya çıkıyor. Bu sorunun çözümü, kışın Ardahan gibi soğuk olan illerde vergi alınmamalı.

Yine Posof Ilgar, Çıldır Aşıkşenlik ve Şavşat Sahara Tünellilerine ödenek aktarılması için MÜSİAD olarak Bakanlıklar düzeyinde gerçekleştirdiğimiz toplantı ve ziyaretlerde bu sorunu dile getirdik.  Kent merkezinde bulunan Sabri Paşa Kışlasının boşaltılması ve bulvar yapılması planı Ardahan’a ciddi bir değer katacaktır. Yine Kura Nehri kenarında bulunan Aziziye Kışlasına kazandırılan Millet Bahçesi Projesi de ilimiz için çok önemli bir değer olarak görüyoruz. Ardahan için özellikle kış ve yayla turizminin önemli bir potansiyel olduğunu biliyoruz. Ardahan Kalesi’nin turizme kazandırılmalı ve özel sektöre kiralanması için girişimlerde bulunacağız. Yanlızçam Kayak Merkezi’nin tanıtılması ve buraya yatırımcıların gelmesi için çeşitli görüşmelerimiz oldu. Azeri bir iş insanı, Yanlızçam Kayak Merkezi’ni 5+5 yıllığına kiraladı. Yeni yatırımcılarla istişare halindeyiz” dedi.

Önümüzdeki günlerde Ardahan’a geleceğini açıklayan Ardahan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Gürbüz Süleymanoğlu, “MÜSİAD Ardahan şubemizin açılışını gerçekleştireceğiz. Vali, Belediye Başkanı, STK temsilcileri ve gazetecileri ziyaret edeceğiz. Ardahan’da iş insanlarıyla buluşacağız. Sorunlarımızı konuşacağız ve önerileri dikkate alacağız. Ardahan bizim baba ocağımız, Ardahan’a her alanda sahip çıkacağız ve MÜSİAD olarak değer katacağız” ifadesini kullandı.
Reklam
Bu haber 1121 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum