Reklam
Reklam

GÜLTEKİN, AKKOÇ VE KARATAY'DAN ATALAY'A DESTEK AÇIKLAMASI

GÜLTEKİN, AKKOÇ VE KARATAY'DAN ATALAY'A DESTEK AÇIKLAMASI
17 Mayıs 2021 - 22:31 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 23:15
AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve Saadet Partisi (GİK) Genel İdare Kurulu Üyesi Sanayici Hakan Çapan arasında yaşanan sert tartışmalara, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç ve AK Parti Göle İlçe Başkanı Sinan Karatay da katıldı.

Gültekin, Akkoç ve Karatay, Milletvekili Atalay’a sahip çıkarak TİGEM ve Askeriyeye ilişkin çıkan iddialar hakkında ortak basın açıklaması yaptılar.

Yapılan ortak açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Vekilimiz Atalay'la ilgili mesnetsiz iddia ve iftiralarda bulunanlar bunu ispat etmek zorundadırlar. Yoksa bu iddia ve iftira da bulunanlar toplum vicdanın altında kalacaklar. Bilincinde ve yüreğinde Ardahan sevdası taşıyan Orhan Hocamız Ardahan, Göle ve ilçeleri tarihinde almadığı yatırımları Vekil olduğu 2011 yılından bu güne taşımış hizmetlerin adı Orhan Atalay olmuş. 16 yıl önce Göle TİGEM'i alanlar bu süre içinde sözlerini yerine getirmeyip sadece ot satanlar bu gün çıkarları için "Çamur at izi kalsın" anlayışı ile Göle'ye yapılan her yatırımda olduğu gibi bir bahane uydurarak karışı çıkanlardır. Bu anlayışı şiddetle kınıyor bu iddialarını ispat etmeye çağırıyoruz. Bu mesnetsiz ve asılsız iddiaları şiddetle kınıyoruz."

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Askeriye ile ilgili iddialara da açıklama getirdi. Başkan Gültekin: “Yıllardır bir davanın insanı olarak Milletvekili Orhan Atalay'la yol arkadaşlığı yapmış biri olarak, TİGEM ve Askeriye sürecinin hep içinde oldum. Yıllardır mayınlardan temizlenen askeri arazisinin 305 dönümü belediyeye tahsis olup hiç bir karış toprağının satışa ve herhangi bir tüzel kişiye verilmediğini bu alanın Göle halkının hizmetine açılması için mücadele eden Vekilimiz Orhan Hocamızın tanığıyım. Bu tür iddialar mesnetsiz ve kasıtlıdır. Şiddetle kınıyorum."
Bu haber 1977 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Şahin
  2 ay önce
  İlhan Gültekin sen önce Orhan Atalayin senin boynuna attığı ipten kurtul ve bağımsız hareket etmeye bak.Gölede herkes senin ipinin Atalay'ın elinde olduğunu biliyor .
 • Vatandaş
  2 ay önce
  SEVİYORUZ VEKİLİMİZİ İFTİRA ÇAMUR ATANLAR ÇAKMA İNSANLAR HANGİ YAPIYA HİZMET EDİYORSANIZ BİLMEM AMA SİZ DEĞİL ALAYINIZ GELSE VEKİLİMİZİ SİZE YEDİRTMEYİZ VATANDAŞ OLARAK ARDAHANIN GELİŞİMİNE İNSANLARIN SORUNLARINA DERTLERİNE ORTAK OLMUŞ ÇÖZÜM BULAN TEK VEKİL OLMUŞTUR GEÇMİŞE BAKIN KİMİSİ TEZEK ŞOWU KİMİSİ ALBÜM ÇIKARTAN KİMİSİ KENDİ CEBİNİ DÜŞÜNEN VEKİL OLMUŞTU GEÇMİŞ ORTADA ARDAHANA TEK DEĞER VEREN VEKİL DEĞERLİ ORHAN ATALAY OLMUŞTUR İNSANLAR GÖRÜYOR SEVİYOR ARDAHAN HALKININ DEĞERİ İNCİSİ KIYMETİNİ BİLELİM LÜTFEN BÖYLE SAHTE İFTİRA ATANLARA TAVİZ VERİP İTİBAR ETMEYİNİZ ŞAYET ŞAHSIM ADINA BEN İTİBAR ETMİYORUM ETMEM DE...