Reklam
Reklam

GÖLE CHP: 57 İŞÇİ, KESKİN ÇİZGİMİZDİR

GÖLE CHP: 57 İŞÇİ, KESKİN ÇİZGİMİZDİR
11 Aralık 2020 - 19:01
Geçtiğimiz gün Ardahan İl Özel İdaresi tarafından işten çıkarılan 57 işçi için harekete geçen ve destek açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Göle İlçe Örgütü, işçilerin sorununu Türkiye gündemine taşıyan Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi, Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyet Başkanı ve Ardahan Haber Gazetesinin sahibi Özkan Karakaya’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.

Sorunlara duyarlılığıyla tanınan CHP Göle İlçe Başkanı Recai Özalp, İl Genel Meclis Üyesi Vahit Atasoy, CHP Göle eski İlçe Başkanı Tekin Aydın ve CHP Göle Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Terzioğlu, 57 işçinin işten çıkarılmasını kabul etmediklerini, pandemi ve kış dinlemeden böyle bir kararın alınmasını doğru bulmadıklarını söylediler.

‘Cumhuriyet Halk Partisi için 57 işçi keskin çizgimizdir’ diyen CHP Göle İlçe Başkanı Recai Özalp: “Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kararla 57 emekçi kardeşimiz pandemi ve kış dinlemeden sokağa atıldı. Biz bu kararı kabul etmiyoruz ve sorunun takipçisiyiz. İşçi sınıfının kurtarıcısı olmaz. İşçi sınıfı Sendikasıyla örgütlendiği zaman önünde durulmaz bir yıkıcı enerji yaratır. Hakkını aramak, düşündüğünü açıkça söylemek boyun eğmemektir. Emekçi kardeşlerimizin haklı mücadelesinde onlarla birlikte olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Emekçi kardeşlerimizin kazanılmış hakkını gündemden düşürmeyeceğiz ve onların her zaman sesi olacağız. Bu vesileyle Ardahan yerel basını başta olmak üzere, siyasi parti temsilcilerine, STK başkanlarına ve FOX TV Genel Yayın Yöneteni hemşerimiz Doğan Şentürk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

CHP Göle İl Genel meclis Üyesi Vahit Atasoy ise, işten çıkarılan 57 işçiye sahip çıktıklarını ve meclisten oy birliğiyle işçilerin işlerine geri dönmesi için tavsiye kararı alıklarını söyledi.
 
Bu haber 2355 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum