Reklam
Reklam

Genç Parti, Ardahan'ı tohumla buluşturmaya devam ediyor

Genç Parti, Ardahan'ı tohumla buluşturmaya devam ediyor
16 Mayıs 2020 - 18:20 - Güncelleme: 16 Mayıs 2020 - 22:43

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği günümüzde, Genç Parti Ardahan İl başkanlığı çiftçilere bedava tohum dağıtmaya devam diyor.

Geçtiğimiz hafta Merkeze bağlı köylerde sertifikalı tohum dağıtan Genç Parti Ardahan İl başkanlığı, bu sefer Yenimahalle, Halilefendi ve Atatürk Mahallelerinde çiftçilere bedava tohum dağıtarak destek oldu.

Ardahan’da tarım ve hayvancılıktan sonra, toprak altı tarım alanlarının yoğun olduğunu açıklayan Genç Parti Ardahan İl Başkanı Cihan Çoban, “Yaşanabilir bir çevre ve yaşanabilir şehirler inşa etmek için aynı zamanda toprakla verimimizi ve ruhumuzu birleştirmek adına tohum ekilme zamanı olduğundan hemşerilerimize tohum dağıttık” dedi.

Ardahan Merkeze bağlı 3 mahallede çiftçilere sertifikalı tohum dağıtan Genç Parti Ardahan İl Başkanı Cihan Çoban, Kadın Kollarından Sorumlu Hülya Sucuk ve Teşkilat Başkanı Mehmet Karahan’la birlikte çiftçilere, Marul, Kıvırcık, Maydanoz, Tere, Dereotu, Roka, Yemeklik kabak, Bal kabağı, Turp, Havuç,  Meyve tohumları, Çilek, Çiçek tohumları, Ezan çiçeği, Petunya, Kadife çiçeği, Hercai menekşe, Gül hatmi, Lavanta ve Kekik tohumu dağıttı. Sebze çeşitlerine göre tohumların hem gelişim hem de süre olarak çimlenmesinin farklı özelliklerini ve ekim derinliklerini tek tek anlatan Başkan Çoban ve Kadın Kolları sorumlusu Hülya Sucuk, üreticileri sertifikalı tohumlar hakkında bilgilendirdiler.
 

Bu haber 969 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum