Reklam
Reklam

FİKİRLER ARDAHAN İÇİN ÇARPIŞACAK

FİKİRLER ARDAHAN İÇİN ÇARPIŞACAK
31 Aralık 2020 - 12:50
Hem şehrin gelişmesi hem de vizyon sahibi ve girişimcilik kültürüne sahip iş insanlarını ortaya çıkarmak amacıyla Ardahan’da önemli kurumlar seferber oldu, ödüllü bir yarışma düzenlemeye karar verdi.

Bu yıl Ocak ayında genç yaşta hayatını kaybederek sevenlerini ve ailesini hüzne boğan Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim üyelerinden olan, Sürekli Eğitim Merkezi Müdiresi Arzu Kılıç’ın anısını da yaşatmayı hedefleyen aynı zamanda onun adını taşıyan girişimcilik yarışmasına 18 yaşından büyük herkes katılabilecektir.

Turizm, tarım ve hayvancılık, dış ticaret, sosyal yaşam, sağlık, eğitim, yöresel mutfak, geleneksel el sanatları ve her türlü üretim faaliyetini kapsayan yarışma iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. Ardahan’da yaşayan vatandaşlar için ekonomik açıdan katma değer sağlayacak, yaşam kalitesini artıracak, sürdürülebilir, gerçekçi yeni iş fikirleri, akademisyenler ve Ardahan Kadın ve Genç Girişimciler kurulundan oluşturulacak ön inceleme komisyonunda değerlendirilecektir.

İkinci aşamada ise Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası, Ardahan Üniversitesi, Ardahan Valiliği, SERKA, KOSGEB, TKDK, Ardahan İl Ticaret Müdürlüğü ve Ardahan İl Sanayi Müdürlüğünün oluşturduğu komisyon tarafından yapılacak olan nihai değerlendirmede; inovatif, topluma faydalı ve ticarileşme potansiyeli yüksek iş fikirlerinin ödüllendirilmesi göz önünde bulundurulacaktır. Yarışma neticesinde dereceye giren üç kişiye iş projelerinin hayata geçirilmesi sürecinde danışmanlık desteği sağlanacaktır.
Haber: Özgür Evliyaoğlu Ardahan Haber - Göle Haber
 
Bu haber 1955 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum