Reklam
Reklam

Ensar Öğüt, her yerde Hayır'ı anlatıyor

CHP 22.23.24. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün Kocaeli bölgesindeki referandum çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Ensar Öğüt, her yerde Hayır'ı anlatıyor
13 Nisan 2017 - 18:25 - Güncelleme: 13 Nisan 2017 - 22:14

Ardahan, Kars ve İlçelerinde yoğun bir referandum çalışması gerçekleştiren Öğüt, ayağının tozuyla Kocaeli ve İlçelerinde de 16 Nisan'da yapılacak refarandum öncesi önemli bilgilendirmelerde bulunmaya devam ediyor.

ÖĞÜT, HER GİTTİĞİ YERDE BÜYÜK SEVGİ VE YOĞUN İLGİYLE KARŞILANIYOR

Dün akşam Gebze’de bir, Çayırova’da iki derneği ziyaret eden Ensar Öğüt, her gittiği yerde anayasa değişikliğine konu olan 18 maddeyi anlatarak vatandaşların görüşlerini dinledi.

DOĞRU OLAN ORTAK AKIL, DEMOKRASİ VE HUKUK DEVLETİDİR

İlk olarak Gebze Gaziler Mahallesi'nde Çıldır Kenarbel Köyü derneğini ziyaret eden ve dernek üyesi vatandaşlarla buluşan  Ensar Öğüt, ülkenin  geleceği açısından demokrasi ve hukuk sistemin en iyi yönetim modeli olduğunu, TBMM işlevsiz kılınarak tüm yetkilerin bir kişide toplanmasının ve üstelik denetimsiz bırakılmasının doğru olmadığını  anlatarak, “Bu referandumda hayır diyerek, gelecekte gerçekten demokratik bir anayasanın yolunu açmalıyız. Demokrasiden ve hukukun üstünlüğünden vazgeçemeyiz. Bakanları meclise gelmeyen ve hesap bile vermeyen, yargılamanın yolunun da adeta imkansız hale getirildiği, ülkenin bütçesinin bile bir kişi tarafından yapılıp ve harcandığı bir siteme ülkemizi mahkum edemeyiz, etmemeliyiz. Ülkemize  yakışan tek kişi yönetimi değil, ortak akıl ve  kollektif yönetim modelidir. Demokratik bir anayasa ve hukuktur” dedi.  Öğüt, 18 maddeyi tek tek açıklayarak ülkede yaratacağı sonuçların üzerinde de durdu.

PARTİ YA DA HÜKÜMET SEÇİMİ DEĞİL, ÜLKENİN GELECEĞİNE KARAR VERMEDİR

Daha sonra CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Çayırova CHP İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Meclis üyeleri ve Kadın kolları üyelerinin de eşlik ettiği ikinci vatandaş buluşması ise, Çayırova Kars Ardahan derneğinde gerçekleştirildi.  Bu buluşma ve vatandaşlara yapılan açıklamaların ardından  Ensar Öğüt ve Tahsin Tarhan ile beraberindekiler Çayırova Serhat Karslılar Derneğini ziyaret ederek, referandum ile ilgili görüşlerini paylaştılar.  Gerek  Ensar Öğüt, gerek Tahsin Tarhan gerekse de ilçe Başkanı Selahattin Kaya, değiştirilmek istenen anayasa maddeleri üzerinde ayrıntılı açıklamalarda bulunarak, bu referandumun bir parti yada hükümet seçimi olmadığını, ülkenin nasıl mir rejimle yönetileceğinin  belirlenmesi olduğunu ifade ederek, hayır oyu verilmesini istediler. Vatandaşların sorularını da yanıtlayan Öğüt, Tarhan ve beraberindekiler, son güne kadar ziyaretlerini sürdüreceklerini söylediler.

Bu haber 2478 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum