Reklam
Reklam

Ensar Öğüt, CHP Kurultayı'na renk kattı!

Hafta sonu yapılan CHP'nin 36’ncı Olağan Kurultayı'na katılarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren Cumhuriyet Halk Partisi 22.23 ve 24 Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, Kurultay’da partililerin ilgi odağı oldu.

Ensar Öğüt, CHP Kurultayı'na renk kattı!
05 Şubat 2018 - 21:32

Milletvekilliği yaptığı dönemlerde Türk siyasi tarihinin unutulmaz isimi olan ve yaptığı başarılı çıkışlarla her yurttaşın tanıdığı bir siyasetçi olan Öğüt, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaşanan sorunlara dikkat çekmişti. Öğüt’ün dikkat çektiği sorunlar karşılık buluyordu.

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresinde İl Başkanlığını kazanan Ardahan’ın gelini olan Canan Kaftancıoğlu ile bir araya gelen ve tebrik eden Öğüt, Kaftancıoğlu’na başarılar diledi.

CHP İKTİDAR OLMAK ZORUNDA

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu, 790 oyla beşinci kez genel başkan seçildi. Muharrem İnce ise 447 oy aldı. 1.266 delegeden 1.253’ü oy kullandı. 16 oy geçersiz sayılmıştı. CHP’nin 36. Olağan Kurultayındaki Parti Meclisi (PM) seçimlerinin belli olmasının ardından açıklamalarda bulunan Öğüt, Türkiye’nin CHP iktidarına şiddetle ihtiyaç duyduğunu söyledi.

ÖĞÜT’TEN TEBRİK MESAJI

CHP'nin "Adalet ve Cesaret" temalı 36. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan olarak seçilmesini anlamlı bulduğunu ifade eden Öğüt, “Tükiye’nin Sayın Kılıçdaroğlu’na ihtiyacı var.  Her zaman Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız. Sayın Genel Başkanımız Türk siyaset tarihine adalet ve cesaret kazandırdı. Sayın Kılıçdaroğlu farklı bir liderdir. Yapıcı, kararlı, çözümcü, onurlu, özü sözü bir, dürüst bir kişiliği var. Genel başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz. Çünkü o, korkusuz, erdemli, mantıklı, azimli ve lekesiz bir şekilde yürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak ulu önder M. Kemal Atatürk'ün 'yurtta barış dünyada barış' sözünü kendimize ilke edinmiş ve her zaman birlik beraberlik ve barış anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Partimizin 36. Olağan Kurultayı’nda 790 alarak yeniden Genel Başkan seçilmesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu haber 1859 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum