Reklam
Reklam

ENSAR NİHAT AKTÜRK'TEN ANLAMLI BAĞIŞ

ENSAR NİHAT AKTÜRK'TEN ANLAMLI BAĞIŞ
12 Temmuz 2021 - 18:37
Ardahan'da ilk tekstil firmasını kurarak yüzlerce kişinin ailesini geçindirmesine katkı sağlayan tekstilci iş insanı Ensar Nihat Aktürk, yardımsever kişiliğini bir kez daha gösterdi. Aktürk, Ardahan’a yine en anlamlı yardımını yaparak gönüllerde taht kurdu.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner'i makamında ziyaret eden iş insanı Aktürk, Ardahan'da bulunan mevcut tekstil firmasının tüm malzemelerini imzalanan protokolle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne hibe etti.

ARDAHAN, ENSAR NİHAT AKTÜRK’Ü HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAK

Ardahan’ı tekstille tanıştıran, yeni hizmete giren tekstil atölyesinin kurulmasına öncülük eden, girişimci Taner Badem’e her türlü lojistik desteği sunan eğitim gönüllüsü iş insanı Ensar Nihat Aktürk, Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe ettiği dikiş makineleri sayesinde, Halk Eğitim Merkezinde usta öğreticilerinin yetişmesine vesile olacak. 

GİRİŞİMCİLİĞİ VE ÖRNEK KİŞİLİYLE GÖNÜLLERDE TAHT KURDU

Karagöl Mahallesinde bulunan Ardan Tekstil Merkezinde, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, Ardahan Ticaret odası Başkanı Çetin Demirci ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mesut Yolcu’nun katılımıyla protokol imzalayan iş insanı Ensar Nihat Aktürk, “Çok mutluyum ve huzurluyum. Ardahan’ın kalbimde yeri çok farklıdır. Ardahan’a yaptığım tüm hizmetlerde kar amacı beklemedim ve istihdamın sağlanması için çalıştım ve bu niyetle çalışmaya devam edeceğim. Tekstil malzemelerini Milli Eğitim’e hibe ederken çok mutlu oldum. Burada yetişen usta öğreticiler sayesinde Ardahan’da kalifiyeli personel sıkıntısı yaşanmayacak” dedi.

ÖĞRENCİLERE BURS VERİYOR, KAZANCINI KİMSESİZ ÇOCUKLARLA PAYLAŞIYOR

Memleketi Ardahan'a her zaman sahip çıkan girişimci Ensar Nihat Aktürk, şehirde emsal teşkil eden ilk tekstil firmasında gerçekleştirdiği üretimlerle aynı zamanda hem Ardahan'ın hem de Türkiye'nin birçok noktasındaki yerlerin maske sıkıntısını gidermişti. Kadın haklarına ve eğitime çok önem veren Nihat Aktürk, kazancının bir bölümünü kimsesiz çocuklar ve üniversite okuyan öğrencilerle paylaşmayı da ihmal etmiyor.

ARDAHAN’DA DUA ALIYOR VE HER KES TARAFINDAN ÇOK SEVİLİYOR

Herkes tarafından bilinen Burcin Pantolon ve Motobike Jeans markalarıyla piyasa dünyasında yer alan Ardahan'ın başarılı iş adamlarından Ensar Nihat Aktürk, örnek kişiliği ile Ardahanlıların gönlünde önemli bir yer edinirken, istihdam ettiği çalışanlarına baba şefkati gösterip her zaman dualarını almaya devam ediyor.
 
Bu haber 1836 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum