Reklam
Reklam

Engin Sarıkaya'dan dikkat çeken 19 Mayıs mesajı!

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili aday adayı Engin Sarıkaya, “19 Mayıs tarihini önemsizleştirmek, sıradanlaştırmak isteyenler demokrasi düşmanlarıdır. Ülkemize düşman olan bu zihniyet dün olduğu gibi gelecekte de yenilmeye mahkûmdur” ifadelerini kullandı.

Engin Sarıkaya'dan dikkat çeken 19 Mayıs mesajı!
18 Mayıs 2018 - 16:36

Sarıkaya, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 19 Mayıs 1919'un “Büyük Atatürk'ün ülkemizi işgalden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak ülküsüyle Samsun'a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıç” olduğunu belirten Sarıkaya, şunları kaydetti:

“19 Mayıs ile toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, ‘Ya istiklal ya ölüm' diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır. Bu ruh ile Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, milli egemenliğe dayanan, çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmayı hedefleyen, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti kurulmuştur.

Bugün sahip olduğumuz tüm özgürlüklerin ve hakların teminatı işte bu büyük ruhtur. 19 Mayıs tarihini önemsizleştirmek, sıradanlaştırmak, takvimlerden bir yaprak haline getirmek isteyenler bu ruhu kavrayamamış acizler ile bağımsızlık, özgürlük ve milli egemenliğe dayanan demokrasi düşmanlarıdır. Ülkemize düşman olan bu zihniyet dün olduğu gibi gelecekte de yenilmeye mahkûmdur. Cumhuriyetin emanet edildiği milyonlar, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacaktır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal’in halka, gençliğe güvenini her zaman hisseden Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir bireyi olarak, Gençlik ve Spor Bayramımızın 97'inci yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, bütün kahramanlarımızı minnetle ve şükranla anıyorum.” 
 

Bu haber 2308 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum