Reklam

DÜZELTME VE CEVAP METNİDİR

Ardahan’ın en çok okunan ve mahalli basının lideri olan www.ardahanhaber.com.tr adlı haber sitemizde 08.07.2021 tarihinde yayınlanan “Kaldırım Rüşvete Peşkeş mi Çekildi?” başlıklı habere ilişkin inşaat sahibi Sebahattin Gündoğdu’nun vekili Av. Beyza Eteker imzasıyla düzeltme ve cevap metni gönderildi.

DÜZELTME VE CEVAP METNİDİR
10 Temmuz 2021 - 16:43
DÜZELTME VE CEVAP METNİDİR

Ardahan haber isimli online haber sitesinde 08.07.2021 tarihinde yayınlanan “Kaldırım Rüşvete Peşkeş mi Çekildi?” başlıklı yazı gerçeği yansıtmamakta olup cevap verme ve düzeltme gereği doğmuştur.

Habere konu yapı, belirtilenin aksine parsel sınırları içerisinde inşa edilmekte olup kamusal alana herhangi bir tecavüzü bulunmamaktadır. Bu durum aşağıda yer alan ve hukuki delil niteliği taşıyan “zemin tespit tutanağı ve harita dosyası” ile de sabittir. Takdir edilecektir ki zaten hukuka uygun şekilde inşa edilmekte olan bir yapı için resmi kurumlara rüşvet verilmesi söz konusu olamaz.

Müvekkilimin ticari itibarını zedelemeye yönelik ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan “Kaldırım Rüşvete Peşkeş mi Çekildi?” başlıklı haberin asılsız olduğunu, herhangi bir delil aranmaksızın kulaktan dolma bilgilerle yapıldığını, akıllarda hiçbir şüpheye yer bırakmamak adına Kamuoyuna saygı ile duyururuz. 09.07.2021
 
Sebahattin Gündoğdu
Vekili Av. Beyza ETEKER
İnşaatın kaldırıma yapılmadığını iddia eden Gündoğdular inşaat firmasının yetkilileri tüm izin, ruhsat ve belgelerinin mevcut olduğunu gazetemize gönderdikleri belgelerle ortaya koydular.

Bu haber 3284 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • A.Y.
  3 ay önce
  Gazeteniz araştırma yapmadan iftira atarak haber yapıyor.Böyle gazetecilik olmaz.Yazık
 • a.ş.
  3 ay önce
  Öncelikle imar durumunda da görüldüğü üzere yola bitişik olacak şekilde çekme verilmiştir. Ancak bitişik nizam mevzuatta başka bir parsel ve yapıya bitişik olmasını gerektirir yani imar durumuna göre yola bitişik nizam verilmesi uygun değildir. Ayrıca İmar ayırma çizgisi ile aynı parselin batısı ayrık nizam verilmiş ve yanındaki bitişik nizam o*** cephesinde 4 metre bahçe mesafesi bırakılmıştır. Ancak aplikasyon incelendiğinde Fevzi çakmak caddesi kısmında binanın bitiştirildiği sadece binanın yarısında bu çekmenin bırakıldığına dikkat edilmelidir. Halbuki çekme mesafesinin verildiği cephelerde tamamen buna uyulması gerekmektedir.
 • y.k
  3 ay önce
  Şehir p***ına göre kim çizmişse kim izin vermişse akıl mantık işi değil sahada ki uygulama iye haritadaki birbirini tutmuyor. Kaldırımı yapı*** bina içerisine almış belediyenin bu uygulamalara dur demesi gerekir.