Reklam
Reklam

DİKKAT, KALDIRIMDA BİNA VAR

DİKKAT, KALDIRIMDA BİNA VAR
27 Temmuz 2021 - 00:25
Ardahan’da ki bu görüntü, mizahıyla ünlü olan Karadeniz fıkralarına taş çıkarttı.
Ardahan Merkez Karagöl Mahallesi Gençlik Caddesinde yapımına başlanılan inşaat, vatandaşların kullandığı kaldırımı yok etti. Çevredeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında yükselen inşaatın Belediyenin hatası olarak değerlendiriliyor. İnşaatını 5 metre yoldan çekmesi gereken firma, bırakın yeşil alanı, kaldırımı bile yutmuş.

DURDURUN YOLA GİREN BETON YIĞININI

Asıl mesele, inşaatın sağında Yener Ünal’la mahkemelik olan ilgili inşaat firması, Belediyenin marifetiyle Gençlik Caddesinde ki kaldırım ve yeşil alanı yutarak amacına ulaşmaya çalışıyor. Binanın yıkılması ve en az 5 metre çekilmesi gerektiğini düşünen İnşaat Mühendisleri, bu kadar açgözlü olunmaması konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Öte yandan, bu firmadan daire alan bir çok vatandaş, yola giren inşaat nedeniyle huzursuz olduğu ve daire satın almaktan vazgeçtikleri öğrenildi.

Bu ilin Valisi ve Cumhuriyet Savcılarına büyük iş düşüyor! Bu kanunsuzluğu ortadan kim kaldıracak?

Not: Paranız çok olabilir ama, kul hakkını yemenize ve halkın yaşam hakkına girmenize asla fırsat vermeyeceğiz!

 
Bu haber 5266 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • a.ş.
  10 ay önce
  ve bina bitti bitecek hala bir yaptırım yok.
 • umut balcı
  10 ay önce
  onu belediye başkanına sormak lazım
 • Ardahanlı
  1 yıl önce
  kaldırımı aldıkları yetmemiş yola da demir çakmışlardı geçen. utanmasalar yolu da alacaklar
 • Sessiz sükut Ardahan lı
  1 yıl önce
  Allah razı olsun. Bunu dile getirmenizden bir vatandaş olarak çok mutlu oldum. Yıllardır 1 liralık domatesi 5 TL ye yiyen ardahan halkı olarak yaşam halkımıza dokunulmasını istemiyoruz.
 • kartal pençesi
  1 yıl önce
  gittim yerinde gördüm gerçekten yok böyle bir şey gerçekten kaldırıma binayı yapmış kim izin verdi belediye bakıyor bu işlere REZİLLİK VALLAHİ , VALİLİK DEVREYE GEÇMESİ LAZIM.
 • yk
  1 yıl önce
  Dünya zenginlerin dünyası olmuş gariban biri olsaydı o inşaat devam eder miydi? Ey insanoğlu bana kul hakkıyla gelme, bunun bilinmesi gerekir