Reklam

DEVA HEYETİ, ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

DEVA HEYETİ, ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ
07 Mart 2021 - 20:33
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz Başkanlığında ki Deva Heyeti, Göle ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi ve sorunları dinledi.

DEVA Partisi Ardahan İl Kadın Çalışmaları Başkanı Gamze Avşar, Göle İlçe Başkanı Süleyman Demir ve Parti yönetimiyle birlikte yeni açılan işyerlerini ziyaret edip hayırlı ve bereketli işler dileyen Başkan Yılmaz, Ülkemizde yaşanan ekonomik krizin ve pandeminin etkisiyle esnafın çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirtti.

Esnafa desteklerin yetersiz olduğunu da açıklayan Başkan Yılmaz; “Esnafın sesine kulak verilmiyor. Bu zor günlerde vergi yükümlülüklerinin askıya alınmasını ve dükkan kiralarında düzenleme yapılması acil bir çözümdür. Çok sayıda esnaf tamamen ve geçici olarak kepenk kapatmak zorunda kaldı. Açık olan esnafımız ise güçlükle hizmet vermeye çalışıyor. Kirasını ödeyemeyen esnaflarımız ciddi bir oranda borçlandıklarını ve iflasın eşiğine geldiklerini dile getiriyorlar, bu daha ne kadar bu şekilde devam edecek. Farklı alanlarda hizmet veren esnaflarımızın derdi ortak ve artık esnafın içinde bulunduğu bu kriz göz ardı edilmesin” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Göle ilçe Başkanı Süleyman Demir ise, kendisinin de esnaf olduğunu dile getirip birçok esnafın kepenk kapatma noktasına geldiğini söyledi.

Hükümetin esnafa mali destek ve vergi muafiyeti getirmesi gerektiğini belirten Başkan Demir, “Esnafa kira ve kredi desteği sağlanmalı. Sürekli olarak gelir kaybı yaşanmakta ve beraberinde gelen zamlarla esnafın giderleri artmış durumda, bunun önüne geçilmezse çok daha büyük bir ekonomik kriz sürecine girilecektir” dedi.
Bu haber 1701 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum