Reklam
Reklam

DEMİR: İŞSİZLİK BİTECEK, KURA YAŞAM VADİSİ OLACAK

DEMİR: İŞSİZLİK BİTECEK, KURA YAŞAM VADİSİ OLACAK
14 Temmuz 2020 - 12:30

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Ege TV’nin canlı yayın konuğu olarak Serhat şehri Ardahan ve projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sosyal bir belediyecilik anlayışıyla yola çıktığını belirten Başkan Demir, Ege TV izleyicilerine şunları anlattı; “Serhat şehri Ardahan‘ımız da iki şey ortadan kalkacak. Hiçbir gencimizin işsiz kalmaması için istihdam elde etmek için büyük uğraşlarımız sonunda herkes evine ekmek götürebilecek.  Akşam olunca hayat biten, memurların vs. halkın birbirlerinin evini ziyaret etmekten başka bir sosyalliğin olmamasından şikâyetçiyken, biz Ardahan Belediyesi olarak ve hayalini kurduğum yaşanılabilir sosyal bir kent için Serhat şehrimizi bu hayalimize sunmak hedeflerimizdendir. Sosyal bir alan olmamasından dolayı Ardahan halkının akşamın erken saatlerinde evlerine kapanması hoş bir durum olmazken, hayalini kurduğum Kura Nehrine bir vadi projesi Ardahan’ı çok etkileyecek. Ardahan yöresel ürünlerin olduğu bir çarşı hayal edin, kaşarı, balı, kazı, kavurması, peyniri bir arada bulunan bir pazar gibi ihalesi hazır, 6 aya yakın bir sürede oturduğunuz yerden Ardahan Belediyesi garantisi kapsamında online olarak istediğiniz ürünü kolaylıkla sipariş verebileceksiniz” dedi.

Ardahan’ın geleceği ve gençler için çabaladığını vurgulayan Başkan Demir, açıklamalarında şunlara yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Ardahan’a sözü verilen millet bahçesi neden hala yapılmadı? Diğer şehirlere öncelik verilirken Ardahan neden sıra sonunda kalıyor? Millet Bahçesi Ardahan’a ikinci Ardahan’ı katacak derece de önemli bir projedir. Milletvekili olduğum dönemde Gürcistan’a gittim. Yemek yemeye gittiğimiz de menü verdiler önümüze, menü de haçaburi yazıyordu. Bu bizim kendi öz ürünümüzdür. Anam ekmek pişirirken sonda bize haçaburi yapardı ve çok severdik. Demem o ki Ardahan mutfağımızın kültürü kayboluyor. Şu an üreten herhangi bir yer yok, Ardahan’da bunun da önüne geçeceğiz. Kendi kültürümüzün olduğu bir çarşı inşa etmek istiyoruz, bizi biz yapan her şeyi kuracağız. Ardahan’da 5 yıllığına emaneten halkımız tarafından aldığım bu koltuğu, başım dik anlım ak şekilde teslim edeceğim.”

Sosyal medya dedikoducularına da seslenen Başkan Demir; “Birilerini işe alamdık diye sosyal medya denen illetten bizim aleyhimize yapılan çirkin iftiraları kabul etmiyor ve kınıyorum. Ardahan marka değerimizi zedelemesinin anlamı yoktur. Ardahan’a sahip çıkmayı bilin, değerlerimizi kaybetmeyelim. “Çok fazla eleştirmek istemem ama geçmiş dönemde ki Belediye başkanlarının miras olarak, 21 binlik nüfusa 64 milyon borç bıraktıkları ve bir çivi çakmaya gücü yetmeyen bu insanlardan hesap sorulacağı da unutulmamalıdır. Yarınlarımıza ve çocuklarımıza sahip çıkalım. Ege TV yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Haber: Yunus Emre Karakaya


Bu haber 2007 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum