Reklam
Reklam

DARICA ARDAHANLILAR DERNEĞİ "TANITIM GÜNLERİ" DÜZENLİYOR

DARICA ARDAHANLILAR DERNEĞİ "TANITIM GÜNLERİ" DÜZENLİYOR
17 Ocak 2022 - 17:33 - Güncelleme: 17 Ocak 2022 - 17:49
Merkezi Kocaeli Darıca'da bulunan ve Bülent Işık’ın Başkanlığını yaptığı Darıca Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Şubat ayında yapacakları Ardahan Tanıtım Günleri için kentte çıkarma yaptı.

4-5-6 ve 7 Şubat 2022 tarihleri arasında Darıca’da yapılacak Ardahan Tanıtım Günleri hazırlıklarına başlamak için kentte gelen Darıca Ardahanlılar Dernek Başkanı Bülent Işık, Darıca Ardahanlılar Kadın Kolları Başkanı Çiler Boylu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Güzel, Yüksel Şubaşı, Kenan Yıldırım ve Güzelyurt köyü dernek Başkanı Atakan KılıçArdahan Valiliği, Ardahan Belediyesi, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri ile kentteki STK'ları ziyaret ederek tanıtım günleri hakkında bilgi alış verişinde bulundular.

22 köy ile ilçe derneklerinin tam destek verdiği ve bölgede ilk defa yapılacak olan Ardahan Tanıtım Günleri, ilimizin yemek ve yöresel kültürünün tanıtılmasında önemli bir yer edinecek. Darıca da başarılı çalışmalara imza atan Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, kentin tanıtımı için STK temsilcileriyle Ardahan’ın sorunlarına yönelik genel durum değerlendirmesinde de bulundular.

Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Darıca Ardahanlılar Dernek Başkanı Bülent Işık, “Şubat ayında Darıca da yapacağımız tanıtım günleri etkinliği için Ardahan Valimiz Hüseyin Öner, Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, STK başkanlarımız ile bir araya gelerek daha etkin bir tanıtım programı nasıl yapabilir görüş alış verişinde bulunduk. Dernek olarak amacımız ilimizin tanıtımını ülke genelinde ve Kocaeli ilinde duyurmaktır. Darıca’da ki hemşehrilerimiz, Belediye Başkanları, İş insanları, siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları ve kanaat önderleriyle bir araya gelerek tanıtım günümüze davet ettik, Darıca Ardahanlılar Derneği olarak tanıtım günlerinde öncelikli amacımız hemşehri birliğini korumak ve kentimize bir nebzede olsa katkı da bulunmaktır. Tanıtım Günleri’nde bölgemizin yöresel ürünleri sergilenecek ve 4 gün devam edecek” dedi.
Reklam
Bu haber 3223 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum