Reklam

Çobanın malını da çaldılar

Çobanın malını da çaldılar
22 Ekim 2019 - 16:24

Ardahan Merkeze bağlı Bağdaşen (Kinzodamal) Köyünde çobanlık yapan Mustafa Şenel’in 10 tosunu çalındı.

Aynı zamanda köyün çobanı olan Mustafa Şenel, Kurban Bayramı sonrası arazide bulunan 10 tosunu kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından çalındığını belirterek gazetemize geldi.

Şenel, “47 yaşındayım. Yıllardır köyümde çobanlık yapıyorum. Çobanlık yaparak elde ettiğim sermayem hırsızlar tarafından çalındı. Yaklaşık 70 Bin TL değerinde olan hayvanlarımı bulmak için aracı olan çete vari kişilere ise sağdan soldan borç alarak 30 Bin TL para harcadım ancak sonuç alamadım. Ardahan Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığına gazeteniz vasıtasıyla seslenmek istiyorum. Herkesin malı bulunuyor ve sahiplerine teslim ediliyor da, benim hayvanım neden bulunmuyor? Acaba ben gariban ve yoksul olduğum için mi hayvanım aranmıyor” dedi.

Ardahan’da hayvan hırsızlığı üzerine ciddi bir şebekenin olduğuna da vurgu yapan Şenel, bu işin organizeli bir şekilde yapıldığını, bu işin işinde birilerinin parmağının olduğunu ileri sürdü.  

Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa Şenel, piyasaya bir sürü borcunun olduğunu, maddi durumunun yetersiz olması nedeniyle önümüzdeki karakışı nasıl geçireceği konusunda karar kara düşünürken, gözlerinin dolması dikkatlerden kaçmadı.

Bu haber 3818 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Memet
  8 ay önce
  Başı hırsız sonu hırsız ülkede hırsızlık bitermi ne dedim başı hırsız anlayan anladı
 • selçuk şenel
  9 ay önce
  kımsenın umrunda deyıl coban benım amcam gecen senede koyumuzden hayvalr calındı kımsenın umrunda deyıl kolluk kuvvetlerı ardahanda ne işe yarıyor defolup gıtsınler
 • Ardahan
  9 ay önce
  Balık baştan kokar tepeden tırnağa hırsız var...
 • 896
  9 ay önce
  Devlet bu olaya el koyduğu yok .....ne oluyorsa garibana oluyor hırsızlar yaptığı yanlarına kar kalıyor
 • şimşek
  9 ay önce
  yazdığımız yorumları neden yayımlamıyorsunuz
 • Ahmet şimşek
  9 ay önce
  Hırsızlık legal bir hal almış hırsızlık bu civarda sürekli oluyor ama o bölgede ki yetkililer sessiz kalmayı tercih ediyorlar güvenlik güçleri görevini layıkıyla yerine getirmiyorlar vatandaşın müracatını almakla problem çözülmüyor bu konu ve bundan önce Bu bölgede gerçekleşen benzeri konularda hiç birşey yapılmamıştır ve vatandaşın mağduriyeti giderilmemiştir vasıfsız insanların koltukları meşgul etmesinden başka birşey değil hırsızla birlikte hareket edilmese bu olay şimdiye kadar çözüme kavuşmuştu o bölgede bu***an karakol sembolik olarak var en ufak sorunu çözdükleri yoksa bana kalırsa kapatsınlar orayı varlığı fayda getirmiyor gitsin başka iş yapsınlar