Reklam
Reklam

ÇOBAN, DR. YILMAZ'LA PANDEMİYİ GÖRÜŞTÜ

ÇOBAN, DR. YILMAZ'LA PANDEMİYİ GÖRÜŞTÜ
27 Eylül 2020 - 17:57
İleri Demokrasi Ufku Açıkların Sesi Kurucu Başkanı Cihan Çoban, Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Medeni Yılmaz’la pandemi gündemiyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Temiz enerji ve ormanlar dahil tarımsal alanların arttırılmasına önem verilmesi gerektiğini açıklayan Başkan Çoban, “Tarımda yeterlilik çok önemli, çünkü insanların kendisini beslemesi ve temel yaşam düzeyinde sürdürebilir olması şarttır. Dünya ve Ülkemiz milyarlarca insanın geçimini, sosyal hayatını ve hepsinden önemlisi sağlığını bedenen ve ruhen saran Covid-19 adlı pandemi döneminden geçiyor. Bizde bu vesile İle Deva Partisi Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcısı 22 ve 23. Dönem Milletvekili Medeni Yılmaz’la bu süreçte dünya genelinde covid tartışmaları ve sonrasında ekonomiye olumsuz yansımaları ile bu beladan hangi teknolojik imkanlarla kurtulacağımızın detaylarını görüştük. Sayın Yılmaz, özellikle sağlık alanında çok dolu, bilgi birikim ve tecrübeleriyle ülkemize önemli hizmetlerde bulunacaktır. Sayın Yılmaz, saygın ve naif kişiliğiyle başarılı bir siyasetçidir” dedi.

Covid-19 mücadelesinin bilimsel temelli sürdürülmesinin en doğru yaklaşım olduğunu belirten belirten Başkan Yılmaz, "Daha güçlü Türkiye için bilim ve teknolojik olarak sahaya inmek gerekmektedir. Küresel pandemide doğrudan çözümü işaret eden bir ilaç yok. Sanayi tesisleri ve ileri teknolojiye önem verilmelidir. Ülkemizin sorunlarını sorgulayan ve bu konularda hassasiyet taşıyan, bilgi birikimi yerinde olan Başkan Çoban’la keyifli bir sohbet gerçekleştirdik, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Bu haber 1807 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum