CİHAN ÇOBAN; YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİNİ KURUYOR

CİHAN ÇOBAN; YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİNİ KURUYOR
05 Şubat 2021 - 20:45 - Güncelleme: 05 Şubat 2021 - 21:14
Aydınlatma ve güvenlik alanlarında marka bir isim olan Gülümser Güvenlik ve Galvaniz Aydınlatma Sistemleri, Ardahan’da açacağı fabrika ile Gürcistan ve Orta Asya ülkelerine satış yapmak için kolları sıvadı.

Yenilebilir enerji sistemleri üzerinde de çalışan Gülümser Güvenlik ve Galvaniz Aydınlatma Sistemleri sahibi Ali Gülümser, Ardahanlı hemşerimiz Cihan Çoban’la yaptığı görüşmede, yenilenebilir enerji sistemlerinde kablonun ve şebeke enerjisinin olmadığı, sadece güneşten aldığı ısıyı elektriğe çeviren solar elektrik sistemi üzerinde fikir alışverişinde bulundular.

Özellikle Doğu illerinde aydınlatma sistemlerinin eksik olduğunu belirten Cihan Çoban, Ardahan genelinde de kendi enerjisini üreten yenilebilir enerji sistemlerinin yeterli olmadığını söyledi.

Cadde ve sokak aydınlatmalarının eksik olduğunu da belirten Çoban: “Trafik, levha ve sinyalizasyon sistemleri ilimizde yaygın olmamakla birlikte Ardahan şehir görüntüsü vermiyor. Karanlık caddeler vatandaşı korkutuyor ve güvenli olmadığı kanısına varıyoruz. Kent merkezi girişi ve çıkışlarında da aynı sorunlar yaşanmaktadır. Gülümser Galvaniz Aydınlatma Sistemlerinin sahibi ile ön fizibilite çalışması yaptık, ticari iş ortaklığımız resmen başladı” dedi.
 
Bu haber 12063 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum