Reklam
Reklam

ÇİFTÇİ ESKİ GÜNLERİNİ MUMLA ARIYOR

ÇİFTÇİ ESKİ GÜNLERİNİ MUMLA ARIYOR
07 Nisan 2021 - 16:51
Son yıllarda ülke genelinde yaşanan pandemi ile iyice ağırlaşan ekonomik sorunlar en çok çiftçi ve üreticileri zor durumda bırakıyor.

Ardahan genelinde il nüfusunun büyük bir kısmının tek geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık sektörü de bu ekonomik sorunlar nedeniyle üretimi durma noktasına getirdi.

Güzelyurt köyü sakinlerinden olan (köyün eski muhtarı) çiftçi Cemal Saltaş, üreticiler olarak 81 ilde örgütlenerek, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçların yapılan mücadele sonrası yeniden yapılandırıldığını vurgulayarak gazetemize açıklamalarda bulundu.

ÖĞÜT GİTTİ, ÇİFTÇİ ÖKSÜZ KALDI

Saltaş, her sektörde olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanında da çiftçilerin sorunlarının çözümünün birlikte hareket etmekten geçtiğini söyleyerek; “Ülkemizin kalkınması ve üretime dayalı bir büyümenin olması şüphesiz her alanda desteklerden geçmektedir. İlimizde geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan vatandaşlarımız yetkililerden sorunlarının çözümü noktasında bir adım atılmasını beklemektedir. Bu çözüm şüphesiz siyasilerimizin çalışmalarıyla olacaktır. Tarım ve Hayvancılık alanında sorunların çözümü noktasında bir zamanlar bizlerin sorunlarını ve taleplerini TBMM’de dile getiren, Milletvekilliği yaptığı dönemlerde tarım konularına büyük ağırlık veren çiftçi dostu Cumhuriyet Halk Partisi 22.23 ve 24. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ü arıyor olduk. Öğüt gitti, çiftçi öksüz kaldı. Ardahan’ın şuan ki mevcut milletvekilleri maalesef çiftçimizi unutmuş ve bizlerle diyaloğunu kesmiştir” dedi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Ardahan’da da Çiftçilerin STK’sı olan Ziraat Odalarının çiftçiden bihaber olduğunu vurgulayan Saltaş, “Biz üreticilerin haklarını savunması gereken ziraat odaları bugün adeta aile şirketlerine döndü. Çiftçinin sorunlarının çözümü noktasında açıklama bile yapamaz konumdalar. Bu durum bizlerin taleplerini yetkililere ulaştırılmasında sorun teşkil etmeye başladı. Biz çiftçileri temsil noktasında da eski günleri mumla arar duruma geldik” açıklamasında bulundu.
 
Bu haber 1174 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gölelii
    3 gün önce
    Ya bu adam neyin kafasını yaşıyor. Sizde maşallah haber değeri var diye sıralamışsınız ohh söz konusu şahıs neydiki neye yardım ve yardımcı olmuştu! Hangi sorunu çözmüştü...