Reklam

CHP'DEN AK PARTİ'YE TÜNEL SORUSU!

CHP'DEN AK PARTİ'YE TÜNEL SORUSU!
28 Ağustos 2021 - 15:34 - Güncelleme: 28 Ağustos 2021 - 17:25
ÖZKAN KARAKAYA / ANKA

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, inşaatı yılan hikayesine dönen Posof Ilgar Dağı Tüneline çıkarma yaptı.

Beraberinde İl Genel Meclis Üyeleri Sırrı Atalay Cantürk, Necemettin Taşçı, CHP Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak, CHP Damal İlçe Başkanı Ali Çaylar, CHP Hanak İlçe Başkanı Katip Ayık ve partililerle Ilgar Tünelinin önünde basın açıklaması yapan Başkan Taştan, 2017 yılında şaşalı bir şekilde temeli atılan Ilgar Dağı tünelinin seçim yatırımı olduğunu iddia etti.

Başkan Taştan: “Arkadaşlarımızla birlikte 28 Ağustos 2021 Cumartesi günü Ilgar Dağı Tünelinin akıbetini öğrenmek için buraya geldik. 2017 yılında şaşalı bir şekilde temeli atılan Ilgar Dağı Tüneli Ardahan, Posof ve bölge için çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum. AK Parti tarafından seçim yatırımı olarak temeli atılan tünel, sözde 2019 yılında ulaşıma açılacaktı. Geldiğimiz noktada 3 yılda bir tünel 200 metre, diğer tünel ise 110 metrede delinmiş ve öylece bırakılmıştır. Maalesef, Sayın Cumhurbaşkanı ekonomimiz şahlanıyor rezervlilerimiz dolu demesine rağmen her nedense Ardahan’a önem verilmediğini şuradan anlıyoruz. 3 yılda yapılan iş ortada, bu bölgenin kurtuluşu ve ekonomisinin kalkınması için bu tünel önemlidir. Kanal İstanbul’a ve lüks işlere para var, ama temel ulaşım ihtiyacımız olan tünellere para yok” dedi.

Ardahan ve bölgenin kalkınmasına hizmet edecek tünellerin 2 yıldır bekletildiğini ve ödenek gönderilmediğini açıklayan Taştan:  “Bu tünelin acil olarak başlaması için başta Sayın Cumhurbaşkanına,  Ardahan Milletvekiline ve AK Parti yönetimine çağrıda bulunuyoruz. Ardahan’a yazıktır, bunu Ardahan’a reva görmeyin, bütün hizmetlerde en son ve en geç hizmet alan Ardahan’ın olmasını istemiyoruz. Yine Çıldır Aktaş Sınır Kapısı’na giden Aşıkşenlik Tüneli de atıl durumdadır. Kapılarımızın faal hale getirilmesi için tünellerin bir an önce başlamasını istiyoruz. Bilindiği gibi, Sarp Sınır Kapısı’nda yüzlerce tır kuyruğu oluşuyor. Dağdan dolayı Tırlar Posof’u tercih etmiyor. Tünel açılırsa Ardahan ve Posof ekonomisi canlanacaktır. Bundan sonra Tünel proje çalışmalarının sürekli takipçisi olacağız” diye konuştu.
Bu haber 1325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak75
    1 ay önce
    Chp olsaydı şimdiye 40 defa bitmişti o tünel.. değil mi basganım... komedi yaw.. sanki cok umurlarındaymış gbi.. alem dönüşü hatıra fotosu gbi bişey olmuş..