Reklam

CHP'DE BÜYÜK DÜELLO

CHP'DE BÜYÜK DÜELLO
18 Kasım 2019 - 19:37

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Merkez, İlçe ve İl Kongreleri öncesi parti içi demokrasinin işletilmesi ve tüzüğe göre hareket edilmesi için harekete geçen CHP’liler, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ve Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay’ı ziyaret ederek delege seçimi için yapılacak çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Aralarında Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan’ın da bulunduğu gurupta, CHP eski İl Başkanı İlimdar Senem, CHP 27’nci dönem Milletvekili adayı Yunus Dündar, görevden alınan eski Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel, Güven Dündar, Murat Morkoç, İsmail Sural, Mustafa Oğurlu ve Akın Ocak’ın da yer aldığı heyet, Taştan ve Onay’ı ziyareti ardından gurup adına ortak açıklamada bulundular:

Gurup adına yapılan ortak açıklamada: “CHP merkez İlçe Kongresi öncesi,  Parti içi demokrasinin işletilmesi, tüzüğün emredici hükümleri ve genel merkezin hassasiyet gösterdiği şekilde İlçe kongrelerinde oy kullanacak olan delegelerin seçimle belirlenmesi için talepte bulunduk. Parti tüzüğü ve yönetmenliğine göre, delege seçiminin her sandık çevresinde parti üyelerinin kapalı oy açık tasnif esasına göre kurulacak sandıkta oy kullanmaları gerekiyor. Kongre öncesi işletilmeyen tüzük ve delege ilanın yapılmaması nedeniyle tutanak tuttuk. CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ve Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay’a çekincelerimizi aktardık. Ülkemizi kuran partimizin her kongrede şeffaf olması ve demokrasinin gereğini yerine getirmesi konusunda ortak taleplerimizi aktardık” ifadelerini kullandılar.

Bilindiği gibi CHP'de yaklaşan kongreler öncesi partiye gönül vermiş bazı isimler 17 Kasım 2019 Pazar günü Kafkas Arı Oteli’nde toplantı yapmış ve genel durum değerlendirmesi gerçekleştirmiştiler.

Bu haber 1717 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum