Reklam
Reklam

CELİL ÜNLÜ'DEN MİLLİ PİYANGO TRAFİĞİ

CELİL ÜNLÜ'DEN MİLLİ PİYANGO TRAFİĞİ
22 Ocak 2021 - 22:00 - Güncelleme: 24 Ocak 2021 - 14:01
Gazete ve internet haber sitemiz tarafından gündeme getirilen Milli Piyango’nun 9 Ocak tarihli çekiliş biletinde Çıldır Gölü’nün Kars il sınırları içerisinde gösterilmesi Ardahan kamuoyunu ayağa kaldırmış ve tepkiler yağmıştı.

Milli Piyango’nun hatasına sert tepki gösteren ve ilk günden itibaren duyarlı olup işin takipçisi olan Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan Vakfı Başkanı Celil Ünlü, bu tür hataların tekrarlanmaması için Sisal Şans yönetimini daha önce telefon trafiğiyle aramış ve akabinde ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu.

Ziyaret hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Ünlü, Sisal Şans yönetiminin hatasını kabul ettiğini ve özür dilediğini belirtti. Başkan Ünlü; “Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla birlikte Ardahan’ın tüm sorunlarını birinci önceliğimiz olarak kabul ediyoruz. Çıldır Gölü Ardahan’ındır, Kars’ın burada hiçbir hakkı yoktur. Çıldır Gölü’nü kendisine mal etmeye çalışan Kars lobisi ve bu işe alt olanlara gereken cevabı vakfımız vermiştir. Sisal Şans yönetimine Ardahan’ın tarihini, ilçelerini, kültürünü ve stratejik yapısını aktardık. Çok memnun oldular ve mahcubiyetini dile getirdiler. Bundan sonra Ardahan için güzel çalışmalar yapacaklarını açıkladılar. Biz vakıf olarak tarih ve Ardahan halkına olan sorumluluğumuzu bu şekilde bir kez daha yerine getirdik diye düşünüyorum. Ardahan kamuoyu şunu çok iyi bilsin ki, Biz vakıf olarak Ardahan’ın hakkını her yerde arayacağız. Özellikle İstanbul’da Ardahan ismini taşıyan büyük bir STK’sının olduğunu bilmelerini istiyoruz” dedi.
 
Bu haber 2173 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum