Reklam
Reklam

ÇAPAN, ŞEHİTLERİ ANDI; SALDIRIYI KINADI

ÇAPAN, ŞEHİTLERİ ANDI; SALDIRIYI KINADI
22 Nisan 2019 - 13:47

Saadet Partisi Ardahan İl Başkanı Muharrem Çapan, Irak sınırında şehit olan askerleri rahmetle andı; şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan provokatör saldırıyı kınadı.

İl Başkanı Muharrem Çapan yaptığı açıklamada şehit askerlerinin ailelerine başsağlığı dileyerek, “Irak sınır hattında ülkemizin bütünlüğü için mücadeleci bir ruhla vatani görevini icra ederken hainlerce şehit edilen kardeşlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine sabırlar diliyoruz. Tabii ki bu tür hain saldırıları yapanları ve bunlara çanak tutan patronlarını şiddetle kınıyoruz. Bu gibi olayların göz ardı edilmeden siyasi partilerin birliktelik mesajları vermeleri ve mevcut Hükümet Sözcülerinin, Bakanlarının ve Parti Başkanlarının daha ılımlı bir siyasi anlayışla toplumun tamamını kucaklamalarını, aynı zamanda söylemlerini yumuşatarak toplumu kutuplaştıracak en ufak bir olaya sebebiyet vermemelerini temenni ediyoruz” dedi.

SALDIRI ÜLKEMİZ ADINA BİR AYIP!

Ankara Çubuk’ta şehit cenazesine katılan Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının utanç verici olduğunun altını çizen Çapan, “ Şehitlerin cenaze namazında CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyoruz. Bu tür provokasyonlar ülkemiz ve milletimiz adına üzücü bir olaydır. Bu saldırıyı gerçekleştiren provokatörlerin derhal tespit edilip gerekenin yapılacağını umut ediyoruz. Bir siyasi parti Genel Başkanına böylesine utanç verici bir saldırının ülkemiz adına üzücü bir ayıp olduğunun altını çizelim. Böylesi kabul edilemez durumlarda haklı kimse, onun yanında durmak sizi o partiye ya da o haksızlığa uğrayana mensup etmez, ancak ve ancak insan olmanın yegâne gereği olarak değerlendirilir. Bununla beraber insanlık kazanır” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 29259 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum