Reklam
Reklam

CANDAR YILMAZ: DEMOKRASİYE BAĞLANIYORUZ

CANDAR YILMAZ: DEMOKRASİYE BAĞLANIYORUZ
26 Ağustos 2020 - 17:47

Hafta sonu Ardahan Merkez ve Göle İlçe kongresini yapmaya hazırlanan Demokrasi ve Atılım Partisi, Kaptanpaşa Mahallesi, İnönü Caddesi üzerinde bulunan Çapanlar İş Merkezinde parti binasını hizmete açtı.

Son derece şık ve modern bir parti binasını Ardahan’a kazandıran Candar Yılmaz Başkanlığında ki Demokrasi ve Atılım Partisi, vatandaşları çay içemeye, tanışmaya ve partisinin politikalarını anlatmaya davet ediyor.

Demokrasi ve Atılım Partisi ile Türkiye’nin Demokrasiye bağlanacağını açıklayan Başkan Yılmaz: “Demokrasi ve Atılım Partisi, parti programında yer alan politikaların gerçekleştirilmesi suretiyle; kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur” dedi.

YILDIZ, DEVA TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYACAK

Özgürlüklerin ve hukukun üstünlüğünü savunacağız diyen Demokrasi ve Atılım Partisi Ardahan Merkez İlçe Başkanı Aşkın Yıldız ise, yeni parti binalarında halka hizmet anlayışının hakim olacağını söyledi.

Başkan Yıldız: “İl Başkanımız Candar Yılmaz’ın açıkladığı gibi demokrasiye, özgürlüğe ve hukuka bağlanıyoruz.  Partimiz tüm politika oluşturma, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakatı esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma,  toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalacaktır. Bu ilkeler doğrultusunda amacımızı gerçekleştirmek için bütün samimiyet ve gayretimizle çalışacağımıza tüm vatandaşlarımıza söz veriyoruz. Kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarının iç işleyişlerinde demokratik mekanizmaların güçlendirilmesi için gerekli düzenlemeleri yapacağız” ifadesini kullandı.
 

Bu haber 3445 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum