BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

Ardahan Merkez ve Posof İlçesinde tekstil üzerine üretim yapan ve yüzlerce kişiye İş istihdamı sağlayan Dibet Tekstil, yatırımlarının İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya tarafından engellenmeye çalışıldığını öne sürdü.

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?
28 Ekim 2021 - 10:59 - Güncelleme: 28 Ekim 2021 - 11:45
Ömer Uçar, “Ben Ardahan gibi bir şehre kendi baba ocağıma yatırım yapmışım. Sen kim oluyorsun da yatırımlarımı engellemeye çalışıyorsun. Buna senin gücün yetmeyecek, yetmez de” dedi.

Her gün yeni bir sorun ve sıkıntıyla karşılaştıklarını açıklayan Ömer Uçar: “Daha önce Tekstil Fabrikalarım hakkında karalama kampanyası yapıldığını açıklama yaparak dile getirmiştim. Bugün yeni bir olay ile karşı karşıyayız. Şuan işyerimizde çalışan iki personelimiz ücretlerinin ne zaman yatacağını öğrenmek için İŞKUR’a gitmişler. İŞKUR Müdürü Ahmet Sonkaya personellerimizi odasına çağırıyor ve siz hala o firmada çalışıyor musunuz? Ben 1 Ekim itibari ile o firmanın kurslarını durdurdum. Onlar sizleri kandırıyor, yine sahte evraklara imza attırıyor, gidin oradaki arkadaşlarınız ile organize olun, hepiniz birden işi bırakın, daha önce ayrılan arkadaşlarınıza ulaşın ve verdikleri ifadelerin aynısını kurumlara giderek şikayetçi olun" açıklamasında bulundu.

“ilgili kurum müdürünün yanında çalışan işçileri başka işlerde istihdam edeceği yalanını ortaya attığını dile getiren Uçar, sözlerni şöyle sürdürdü: "İŞKUR Müdürü yanımda çalışan personele o firmadan çıkın ben sizi daha iyi işlere koyacağım demiş. İŞKUR Müdürüne şunu söylemek istiyorum; Ben Ardahan gibi bir şehre kendi baba ocağıma yatırım yapmışım. Sen kim oluyorsun da yatırımlarımı engellemeye çalışıyorsun. Buna senin gücün yetmeyecek, yetmez de. Şuan itibariyle çalışan bütün personeli kadrolu eleman olarak işe aldım. Senin gibi bin 500 lira değil, 2 bin 850 TL asgari ücretle işe başlattım. Sen beni bitiremezsin sayın müdür. Ardahan’a yazık ediyorsun, insanları yanlış yönlendiriyorsun. Yakışıyor mu sana 18 yaşında ki çocukları organize edipte suç işletmek. Sen bu kurumun il müdürüsün bu kadar mı küçülebiliyorsun. Bütün Ardahanlı hemşehrilerime sesleniyorum, bu şehre bu yatırımdan daha çok gelecek arkadaşlarımız var. Sizden ricam bu tür insanlara prim verdirmeyin, bu şehrin gençleri çalışacak iş bulsun, evine ekmek götürsün. Bizim bütün amacımız, bütün çabamız budur.”

Posof ve Dibet Tekstil Fabrikalarının sahibi Ömer Uçar, İŞKUR müdürü Ahmet Sonkaya hakkında Savcılık ve CİMER üzerinden şikayetçi olduğunu da sözlerine ekledi.

Öte yandan Ardahan kamuoyu,  Vali Hüseyin Öner, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, AK Parti İl Başkanı Kaan Koç, Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, STK ve siyasi parti temsilcilerine çağrıda bulunarak, Dibet Tekstil’e yaşatılan baskı, mobing ve haksız uygulamalara el atmasını istemekteler.
Bu haber 2291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum