Reklam
Reklam

BU İŞTE UNVAN GASPI MI VAR? YETKİ KİMDE?

BU İŞTE UNVAN GASPI MI VAR? YETKİ KİMDE?
18 Aralık 2019 - 22:14 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 22:22

Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü aynı zamanda Kafkasya Üniversiteler Birliği Kurucusu Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’dan unvan ve yetki gaspı.

İstanbul Maltepe Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Korkmaz, geçmişte Ardahan’a 200 kişilik kız yurdu kazandıran Vasfiye Eriş hanım efendiye yetkisi olmadığı halde Ardahan üniversitesi logolu plaket vermesi tepkilere neden oldu.

Ramazan Korkmaz, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’den bu plaket için yetki alıp almadığı öğrenilmezken, 160 Üniversitenin üyesi olduğu Kafkasya Üniversiteler Birliği (KUNİB)’in nerde olduğu, hangi adreste olduğu ve tabelasının olup olmadığı sorulmaya başlandı.

Aynı zamanda KUNİB’in yaptığı çalışmalarla ilgili para kaynağının ne olduğu, hangi üniversitenin KUNİB’e ne kadar kaynak aktardığı, gelirlerin ne amaç doğrultusunda harcandığı, yapılan harcamaların kimler tarafından denetlendiği yönünde sorular cevap bekliyor.

Unvan ve yetki gasbi ile ilgili Ardahan Üniversitesi senatosundan kamuoyu açıklama bekliyor!

İşte Ardahan Üniversitesi logolu plaketi hayırsever iş kadını Vasfiye Eriş’e takdim eden Ramazan Korkmaz’ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım şöyle:

Bir İyilik Meleği; Vasfiye ERİŞ

"Sen yanmasan, ben yanmasam
biz yanmasak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..."

2008 yılında yeni kurulmuş olan Ardahan Üniversitesi'ne kurucu rektör olarak atandığımda karşılaştığım en büyük sorunlardan birisi de yurt problemi idi... Türkiyemizin dört bir tarafından gelen çocuklarımız yurt olmadığı için çok sağlıksız koşullarda barınmaya çalışıyor, bu imkanı dahi bulamayanlar ise, okulu bırakmak zorunda kalıyordu. Sevgili Esfender KORKMAZ hocam ve Yıldız Laciner hanımın önerisiyle Vasfiye ERİŞ ile tanıştım ve çocuklarımızın zor durumlarını anlattım. Gözleri dolarak beni dinledi ve hemen bir yurt yapma kararı verdi. 100 kişilik Vasfiye ERİŞ Kız Öğrenci Yurdumuz böylece doğdu. Sonradan oda satın alan saygıdeğer hayırseverlerin de katkılarıyla son derece modern ve rahat 180 kişilik kız öğrenci yurdumuz inşa edildi. Bu güzel yurttan sonra hiç bir kızımız, kışın ortasında yurt bulamadığı için okulu terk etmek zorunda kalmadı... Cumhuriyet fikri hür, vicdani hür nesiller istemiyor muydu?... Onları kimseye de muhtaç etmeden korumak ve yetiştirmek bizim en aslı görevlerimiz değil miydi? işte bütün bu güzellikleri Vasfiye ERİŞ Anamız sağladı.Ben ona her telefon açışımda "İstanbul'un Güzeli!.." diye sesleniyorum ve onu duymaktan son derece mutlu oluyorum.
Dün Vasfiye ERİŞ Anamızı ziyaret ettim ve o zaman vermeye fırsat bulamadığım plaketini takdim ettim...
"Sen yanmasan, ben yanmasam, biz yanmasak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..."
İstanbul'un Güzeli Vasfiye ERİŞ Anamıza tüm çocuklarımız adına hürmetlerimi sunuyor, sağlık ve esenlikler diliyorum...”


Bu haber 2268 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ahmet çetin
  1 yıl önce
  Reklama devamm..
 • Ümit Özcan
  1 yıl önce
  Ramazan Korkmaz akademinin yüz akıdır. Ülkemizin parlayan yıldızıdır. Haberinizin amacı ne bilmiyorum. Ama ben bir öğretmen olarak Ramazan Korkmaz ın öğrencisi olmakla gurur duyuyorum.rnrnPırıl pırıl insanlara çamur atmak moda olduğu için bu yazı yazılmış olabilir.rnrnArdahan a birçok şehirde olmayan kalitede bir üniversite kazandırdığı için sadece minnettar olmalısınız!
 • Çağlar Yücal
  1 yıl önce
  Prof.Dr. Ramazan Korkmaz Hocamızın Yapmış Olduğu Hizmetleri Görmezden Gelip Ucuz Çirkin Haberler Yaparak Karalayamazsınız Burada Hocamız Birlik Ve Beraberliğe Davet Etmiştir “Sen yanmasan, ben yanmasamrnbiz yanmasak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..." Diyerek Ardahan’ının Memleket Sevdalısı Hayır Severlerininde Ellerinin Taşın Altına Sokması Gerektiğinin Mesajını Vermiştir Yapmış Olduğunuz Haberinizi Şiddetle Kınıyor Sizi Prof. Dr Ramazan Korkmaz Hocamızdam Özür Delemeye Davet Ediyorum.rnÇağlar YÜCAL
 • Sinan ORHAN
  1 yıl önce
  Haberi yapan sayın gazeteci,rnayın Ramazan KORKMAZ Hocamızın bu paylaşımda ne var, gayet açık bir şekilde o dönemde veremediğim plaket diye açıklık getirmiş. Bence bu tarz basit haber yerine Ardahan'a o kadar hizmet etmiş Değerli Hocamıza halen aklından Ardahan'ı çıkarmadığı ve kalbi halen Ardahan için attığı için teşekkür edilmesi gerekmez mi? Öğrenci yurdu yapımı sürecinde destek veren bir iyilik meleği sayesinde yapı*** bir yurttan bahsedilmiş. Halen o plaketi saklayarak Ardahanımızı unutmayarak bu plaketi taktim etmesi övülmesi gereken bir olayken bunu sorgulamaya çalışmak anlamsızdır.rnBu tarz basit habercilik yaptığınız için bir Ardahan'lı olarak sizleri kınıyorum.rnSinan ORHAN