Reklam
Reklam

Başkan Demir, zoru başardık

Başkan Demir, zoru başardık
04 Kasım 2019 - 15:46

CHP’li başkandan örnek karar: 8 milyon 600 bin TL CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, bugüne kadar 8 milyon 600 bin lira ödenen 26 adet kiralık aracın tümünü geri gönderdi. Belediyede 10 yıldır devam eden kiralık araç dönemi de sona erdi. Bundan sonra bağışlarla alınan hibe araçlar kullanılacak. Kiralık araçların maliyeti de belediye bütçesine kalacak.

VAHİM BİR TABLO İLE KARŞILAŞTIK

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Demir, ‘'Kiralık araçların iki mislini, CHP'li kardeş belediyelerden bağışlarla temin ettik. En büyük gider kalemi olan araç kirası da artık Ardahan Belediyesinin ve Ardahan halkının cebinde kalacak” dedi.

DEMİR, HİBE ARAÇLARLA ŞEHİR TURU DA ATTI

Başkan Demir, ‘Mazbatamızı alır almaz araç parkında incelemeler bulunduk, vahim bir tablo ile karşılaştık. Ardahan Belediyesi 10 yıldır araçlarını kiralık olarak tedarik etmiş. Maliyeti 8 milyon 600 bin lira. Kiralık araçları iade ettik ve 2 mislini belediyemizin kasasından 5 kuruş çıkmadan, CHP’li kardeş belediyelerimizden hibe şeklinde aldık’ diye konuştu.

DEMİR’İN GAYRETLERİYLE 15 ARAÇ HİBE GELDİ

Yenimahalle'deki araç parkında Türk bayrakları ile süslenen hibe araçları inceleyen Başkan Demir, “Mazbatamızı alır almaz araç parkında incelemeler bulunduk. Vahim bir tablo ile karşılaştık. Bu tablo 21'nci yüzyılın Türkiye'sine, Serhat şehrimiz, gururumuz Ardahan'a ve Ardahan Belediyesine yakışmayacak bir ikmal ve araç parkıydı. Hemen yenilenmesi gerektiğini düşündük. Yaklaşık 10 yıla yakın Ardahan Belediyesi araçlarını kiralık olarak tedarik etmiş. Maliyetini sordum, 8 milyon 600 bin TL civarında olduğunu söylediler. Kentte kiralık araç döneminin sona erdi. 15 aracı hibe alarak belediyenin hizmetine girdi. Bundan sonra vatandaşın vergisi artık halka hizmet için kullanılacak” dedi.

TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Çevremizle ve belediyelerimizle olan diyaloglarımızla kiralık olarak kullanılan araçlarımızın neredeyse iki mislini hibe olarak, belediyemizin kasasından 5 kuruş çıkmadan temin ettik diyen Başkan demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

8 MİLYON 600 BİN TL ARDAHAN HALKININ CEBİNDE KALACAK

“CHP'li kardeş belediyelerimizden temin ettik ve 10 yıla yakındır süre gelen kiralık araç dönemini bugün itibari ile kapattık. En büyük gider kalemi olan araç kirası Ardahan Belediyesinin ve Ardahan halkının cebinde kalacak. Başkanlık görevine bu zorlukları bilerek talip olduk ve asla şikayet etmedik. Biz Ardahan'ı örnek bir il yapacağız. Bütün kiralık araçların süresi dolduğunu hibe olarak yerine araç koyan tek belediyeyiz. İl, ilçe, büyükşehir arasından sadece ve sadece Serhat Ardahan bunu başarmıştır" diye konuştu.

Bu haber 1208 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum