Reklam
Reklam

BAŞKAN DEMİR, KKTC'DE GENÇLERLE BULUŞTU

BAŞKAN DEMİR, KKTC'DE GENÇLERLE BULUŞTU
10 Aralık 2019 - 14:50

CHP Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dış Temsilciliği’nin 9. Dayanışma ve Beraberlik Yemeği davetine katılan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, KKTC de yerleşik ve öğrenci olarak yaşayan gençlerle buluştu.

CHP KKTC Dış temsilcisi Mustafa Yürükçü’nün daveti üzerine Lefkoşa Merit Hotel’de gençlerle bir araya gelen Başkan Demir, KKTC’nin Türkiye’nin ayrılmaz bir parçası olduğunun altını çizdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleşen 9. Dayanışma ve Beraberlik Yemeğine Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Antalya CHP İl Başkanı Ahmet Kumbuli, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, beraberlerinde ki heyet katıldı.

GENÇLERİMİZDEKİ ENERJİ VE UMUT BİZLERİDE GÜÇLENDİRİYOR

Gençlerle bir araya gelen Başkan Demir, “CHP KKTC Dış Temsilciği’nin daveti üzerine KKTC ‘da yerleşik olarak yaşaya ve öğretim amacı ile bulunan gençlerimiz ile bir araya geldik. Gençlerimizin enerjileri ve geleceğe dair umutlu bakışları bizleri de heyecanlandırdı. KKTC son dönemlerde gençlerimiz için bir eğitim merkezi haline geldi. Gerek yerleşik yaşayan gerekse eğitim amaçlı burada bulunan gençler Türkiye’nin ve KKTC’nin geleceği için çok önemli bir yere sahipler. Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi KKTC Dış Temsilciği’nin daveti ile bulundum. Bizlere bu buluşmayı sağlayan dış temsilcimiz Sayın Mustafa Yürükçü’ye ayrıca teşekkür ediyorum. Gençlerimizin istihdam derdi olmayan, üreten, edinimlerin hakça ve eşitçe paylaşılan, sosyal demokrat bir anlayışla yönetilen bir gelecekte yaşamaları için bizlere büyük görev düşüyor. Her birinin gözlerinde bu umudu ve enerjiyi görüyoruz. Bu nedenle bizler de geleceğe umutla bakıyoruz. Her zaman gençlerimizin destekçisi olacağız” dedi.

Bu haber 772 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum