Reklam

Başkan Demir, İsraf dönemi kapanmıştır

Başkan Demir, İsraf dönemi kapanmıştır
02 Ekim 2019 - 17:53

Ardahan Belediyesi ve Ardahan Kültür Sanat Bileşenleri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Ardahan Kültür-Sanat Günleri 3 Ekim 2019 saat 14:00’de Dursun Akçam Kültür Evi’nde başlıyor.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, bu yıl ikincisi düzenlenen Ardahan Kültür-Sanat Günleri etkinliğinin geçtiğimiz yıl bir önceki yönetim tarafından yapıldığını, Ardahan Valiliği koordinasyonunda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), Ardahan Üniversitesi ve Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) katkıları ile Aktaş ve Çıldır Gölü Çalıştayı programının hemen akabinde yapılmasının doğru olduğunu söyledi.

Etkinliğin Ardahan Kültür Sanat Bileşenleri tarafından yapıldığını ve Belediye olarak geçen dönem ne kadar destek verilmiş ise aynı desteği kendilerinin de verdiğini belirten Başkan Demir, “mutfağında olmadığımız, neye ve kime hizmet ettiğini bilmediğimiz hiçbir projede yer almayacağız” dedi.

BORÇ ÖDÜYORUZ, HİZMET ÜRETİYORUZ

Ardahan Belediyesinin son 6 aylık çalışmalarını da değerlendiren Başkan Demir: “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Ardahan Belediyesine neler katabiliriz diye bir takım planlamalar üzerine çalıştık. İlk aylarda Belediyenin mali yapısını düzenledik. Şu an her hangi bir sorun yok, maaşlar ödeniyor, işler rayına oturdu. Belediye giderleri ve aylık araç kiralarının sonunu getirdik.10 yılda 6 milyon 200 bin TL sadece araç kirası verilmiş yazıktır günahtır. Artık kiralık araç devri kapandı. Her ay 200 bin TL araç kirası bakımı gibi boşuna para harcamaya gerek kalmadı. Biz belediyeyi büyük bir enkazdan kurtardık. Belediyemizde tek bir kuruş harcamadan hibe yoluyla yaklaşık 11 araç kazandırdık ve devamı da gelecek. Eski Başkanlardan Salih Aktürk döneminde yapılan araç bakım kademesinin üzerinden 30 yıl geçmiş ve tek bir çivi çakılmamış, biz kademeyi yeniden yapılandırdık. Ardahan Belediyesine araç hibe eden Belediyelere ve özel şahıslara sonsuz şükranlarımızı sunuyorum” ifadesini kullandı.

BELEDİYE GÜVENLİ ELLERDE, İSRAF DÖNEMİ KAPANMIŞTIR

Ardahan Belediyesinin bu saatten sonra artık güvenli ellerde olduğunu da açıklayan Başkan Demir, “İsraf dönemi kapanmıştır. Her Belediye çalışanı sorumluluğunu ve işini biliyor. 6 aylık süreçte belediyemizi büyük bir yükün altından kurtardık. Bundan sonra da kışa hazırlık yapıp, Ardahan’ımızın kış ekipmanlarını araçlarıyla ilgili bir çalışma yapacağız. Artık Ardahan’ın çamurdan kurtulması gerek. Vatandaşlarımızın bize vereceği destekle yapılacak olan icraatlarımıza sabır gösterip Ardahan’ın güzel bir yaşam yeri olması için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

HER DUYARLI VATANDAŞ, BELEDİYEYE KATKI SUNMALIDIR

Ardahan Belediyesinin makine ekipmanın yetersiz olduğunu aktaran Başkan Demir, “Ardahanlı iş insanlarına ve Ardahan’da para kazanan müteahhitlere sesleniyorum. Gündüz kendi işinizi yapsınlar, gece araç ve ekipmanlarınızı Ardahan Belediyesinin yatırımlarının tamamlanması için her türlü masrafını karşılamak kaydıyla versinler, ancak bu konuda araç istedik vermediler. Yenimahalle ve Halilefendi’nin yol çalışmalarını tamamlayacağız, TOKİ’nin 2. Etabı için Milletvekili Orhan Atalay’ın girişimleri oldu, bizde mevcut kalıntıların düzenlenmesi için TOKİ yetkilileriyle görüşeceğiz.”

HOÇVANSPOR İÇİN DESTEK GECESİ

Ardahan’ı Amatör Bal Liginde temsil eden Hoçvanspor’un başarılı olması için maddi ve manevi olarak yanında yer aldıklarını da açıklayan Başkan Demir, “Hoçvanspor’a Belediyemizin kasasında tek bir kuruş çıkmadı. Hoçvanspor için başlattığımız kampanyalar amacına ulaştı ve iyi gidiyor. 3 Kasım’da İstanbul’da Günay Restaurant’ta düzenleyeceğimiz destek gecesiyle sezon boyunca masraflarının karşılanmasını sağlayacağız. Bilindiği gibi, Hoçvanspor yeni başkanını seçti ve yoluna emin adımlarla yürüyor” dedi.

Ardahan belediyesine yönelik son günlerde bir takım sosyal medya ve nerelerde olduğu belli olmayan kişilerin ortaya attığı iddia ve iftiraları dikkate almadığını belirten Başkan Demir, beklenti içinde olup bu istekleri gerçekleşmeyenlerin uydurmalarına kulak asmayacağını da sözlerine ekledi.

Bu haber 1397 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum