Reklam
Reklam

BAŞKAN AYDIN: HER BİREY, ENGELLİ ADAYIDIR

BAŞKAN AYDIN: HER BİREY, ENGELLİ ADAYIDIR
11 Ocak 2020 - 18:36

Ak Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Görme engelliler için özgürlüğün simgesi olan beyaz baston toplumu birleştiren, harekete geçiren önemli bir semboldür diyen Başkan Aydın: “Görme engellilerin toplumla kaynaşması ve yaşamlarında kalıcı çözümler üretmek, yaşama sevinçlerini canlı tutarak onların hayata tutunmalarını kolaylaştırmak, insana ve topluma gösterdiğimiz saygının en önemli göstergelerinden biridir. Görme engelli kardeşlerimizin sorunlarını sadece kendilerinin ve ailelerin sorunu olarak değil, toplumsal boyutlarıyla hepimizin ortak sorunu olarak gördük. Birlikte aile olduk, her türlü sorunu birlikte çözerek sosyal dayanışmayı güçlendirdik” dedi.  

Engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum olmadığı gibi her sağlam bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğu da unutulmamalıdır diyen Başkan Aydın, mesajında şunları söyledi:

“Tüm engelli vatandaşlarımız gibi görme engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Bunu yaparken engelli vatandaşlarımızın tehlikelerden korunarak, başkasına muhtaç olmadan, özgürce diledikleri hayatı yaşamalarını sağlamanın yanı sıra topluma faydalı, üretken ve bağımsız bireyler haline gelmeleri de sağlanmalıdır. Ak Parti hükümetleri olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha rahat ve huzur içinde geçirmeleri adına hayata geçirdiğimiz güçlü projelerle engelli bireylerin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşıyarak onlara müreffeh bir hayat sunma gayretindeyiz. İnanıyorum ki görme engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve karşılaştıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturmak için her yıl 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası bu yıl da amacına ulaşarak verimli bir şekilde değerlendirilecektir. Bu önemli gün ve haftada tüm görme engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu engelsiz bir gelecek diliyor, tüm engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha dile getiriyorum.”

Bu haber 873 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum