Reklam
Reklam

BARO BAŞKANI AV. MURAT YOLCU, MAZBATASINI ALDI

BARO BAŞKANI AV. MURAT YOLCU, MAZBATASINI ALDI
22 Eylül 2021 - 19:39 - Güncelleme: 23 Eylül 2021 - 10:00
Ardahan Barosu’nun 2. Olağan Genel Kurulu’nda seçimi kazanan Avukat Murat Yolcu, Ardahan Adliyesinde mazbatasını aldı.

Meslektaşları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ardahan Adliyesine gelen Başkan Av. Yolcu, mazbatasını İlçe Seçim Hakimi Mustafa Murat Baytekin’den alarak resmen görevine başladı.

Mazbata alım töreninde meslektaşları ve yönetim kurulu üyelerinin mutluluğu gözlerden kaçmazken, Ardahan Barosu Başkanı Av. Murat Yolcu, hizmetlere devam edeceği mesajını verdi.

Başkan Av. Yolcu: “Türkiye’nin en genç barosu olan Ardahan Barosu’nun 2. Olağan Genel Kurulunu yaptık. Avukatlarımızın teveccühü ile Baromuzun 2. Başkanı seçildim. Türkiye’de hukukun üstünlüğüne, meslektaşlarımıza ve Ardahan’a karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Hukukun üstünlüğü ve demokrasinin tecellisi için çalışacağımıza söz veriyorum. Bir önceki dönemde devam eden hizmetlerin tamamlanması için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz” dedi. 

DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Mazbata töreni ardından Ardahan Barosu’ndan devir teslim töreni düzenlendi. Ardahan Barosu Başkanlığını kazanan Av. Murat Yolcu, önceki dönem Baro başkanı Av. Osman Nuri Yıldız’dan görevi devir aldı.

Ardahan Barosu Başkanlık makamında gerçekleşen devir teslim törenine Ardahan Baro Başkanı Av. Murat Yolcu, Önceki dönem Başkanı Av. Osman Nuri Yıldız ve Avukatlar katıldı.

Baroların hareket noktası ve rehberinin sadece hukuk olması gerektiğini söyleyen Ardahan Baro Başkanı Murat Yolcu, “Bu görevi bize layık gören meslektaşlarıma şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Önceki dönem Baro Başkanımız Av. Osman Nuri Yıldız’a ve geçtiğimiz dönemde baro kurulunda görev yapan tüm meslektaşlarıma emek ve mesailerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  
Haber: Özkan Karakaya  / ANKA / Ardahan Haber

Reklam
Bu haber 2359 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • murat
  8 ay önce
  oh bee, ne ettiysen çektin osmaaannnn, ne iyi oldu ya, musallat olmuştun herkesin başına,
 • Karakaya dikkat et
  8 ay önce
  osman güle güle ilgilenmediniz insanlarla hani bina acacaktin fakirlere haksızlıklara ugrayana avukat tutacaktın ne oldu avukat istedim zengini savundun hani baro avukati verecekti