Reklam
Reklam

BAL'DA MUHTEŞEM FİNAL ...

BAL'DA MUHTEŞEM FİNAL ...
05 Ağustos 2019 - 12:05

Ardahan’ın tanıtılması için Ardahan Belediyesi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen 18. Ardahan Ulusal Kültür ve Bal Festivali muhteşem finalle son buldu. Yoğun katılımın yaşandığı Festival, birçok yerel ve ulusal kanalda yayınlandı.

ÇİLER BOYLU VE METİN BAYTÖRE’DEN BAŞARILI SUNUCULUK

Çiler Boylu ve Metin Baytöre ikilisinin sunuculuğunu yaptığı ve 2 Ağustos Cuma günü start alan Bal Festivali, açılış ve kortej yürüyüşü ile başladı. Festivalin birinci gününde Tarihi Ardahan Köprüsü’nden Milli Egemenlik Parkı’na yürüyüş ve Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ardından 3 ve 4 Ağustos tarihlerinde ise gündüz Çamlıçatak Mesire ormanında, akşam ise Ardahan Kalesi’nde birbirinden değerli sanatçıların verdiği konserle son buldu. Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, başarılı bir festival organizasyonu ortaya çıkardı.

KILIÇDAROĞLU, FESTİVALE DAMGA VURDU

Ardahan Belediyesi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen 18. Ardahan Ulusal Kültür ve Bal Festivali’ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı ve partisinin birçok üst düzey yöneticisi katıldı. Artvin'in Şavşat ilçesinden karayoluyla Ardahan'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye tarafından Kongre Caddesi üzerinde yaptırılan Atatürk heykelinin açılışına katıldı.

CANAN KAFTANCIOĞLU’NA YOĞUN İLGİ

24 Haziran’da yenilenen CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kazanılmasında baş mimar olarak bilinen CHP İstanbul İl Başkanı aynı zamanda Ardahan’ın gelini Canan Kaftancıoğlu’na Bal Festivalde halk yoğun ilgi gösterdi.

ENSAR ÖĞÜT RENK KATTI

Ardahan’ın sorunlarına duyarlılığıyla tanınan CHP Ardahan 21. 22 ve 23. Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Bal Festivali’ne renk kattı. Öğüt, üç gün boyunca festivalde vatandaşla sohbet edip, Ardahan Balı’nın önemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

SAFFET KAYA, CHP’YE GÖZ KIRPTI

31 Mart ve 23 Haziran mahalli seçimleri ardından CHP’den yaşanan hareketlilik, sağda siyaset yapan birçok isim olduğu gibi 20.21. ve 23. Dönem Ardahan Milletvekili Saffet Kaya’yı da etkiledi. Kaya’nın adı her ne kadar Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide geçse de, Saffet Kaya’nın CHP’ye göz kırptığı, bu yıl 18’incisi düzenlenen Ardahan Ulusal Kültür ve Bal Festivali’nde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarıyla samimi görüntüler vermesi dikkatlerden kaçmadı.

AVUKAT ERGÜN ÖZER’E TEŞEKKÜR

Ardahan’ın yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan, Atatürk sevgisi ile büyümüş, hukuk alanında başarılarıyla bilinen Avukat Ergün Özer’in Hanak ve Damal İlçelerinden sonra Ardahan’a da Atatürk büstü kazandırdı. Şehrin en güzel yerinde Ardahan Belediyesinin öncülüğünde Avukat Ergün Özer tarafından yaptırılan Atatürk Büstü anıtını CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Kent merkezinde güzel ve anlamlı bir eser kazandıran Av. Ergün Özer’e Ardahanlılar teşekkürlerini sunuyorlar.

ŞİŞLİ VE ESENYURT ARDAHAN’DAYDI, BAKIRKÖY NERDEYDİ?

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde İstanbul’un en büyük ilçesi olan Esenyurt’ta zafer kazanan Kemal deniz Bozkurt, yine Şişli’de Sargüller’e rağmen büyük başarı kaydederek Belediye Başkanlığını kazanan hemşerimiz Muammer Keskin’de Bal Festivalinde Ardahanlıları yalnız bırakmadılar.  Bakırköy’de ikinci defa Belediye Başkanı seçilen Bülent Kerimoğlu’nun Bal Festivaline katılmamasına vatandaşlar tepki gösterirken, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun katıldığı festivale Kerimoğlu’nun katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

VATANDAŞLAR, TÜRKÜLER EŞLİĞİNDE HALAYLARLA COŞTU

Moğollar, Gurup Gündoğdu ve yerel sanatçılar Bal Festivali’ne katılanları coştururken, Başkan Faruk Demir’de vatandaşlarla birlikte halay çekti. Bal Festivalinde Ardahan’ın yerel ürünleri başta olmak üzere, kültürü ve değerleri tanıtıldı. Festivale binlerce insan akın ederek doyumsuz bir hafta sonu geçirdiler.

ULUSALDAN ULUSLARARASI FESTİVALE

Başkan Demir, Ardahan bal Festivalini, ulusallar arası arenaya çekmek için bundan sonra daha başarılı organizasyonlara imza atacaklarını, Ardahan Balını tüm dünyaya tanıtacaklarını söylemesi, Başkan Demir’in ne kadar iddialı olduğunu ortaya çıkardı.

YILDIZ TV VE ÜZEYİR ERGİN TAM KADRO ARDAHAN’DA İDİ

Merkezi İstanbul Avcılar’da bulunan hemşerimiz iş insanı Üzeyir Engin’in başında bulunduğu Yıldız TV, Ardahan Bal Festivalini canlı olarak yayınladı. Tüm Türkiye’de canlı olarak Yıldız TV’de izlenen Ardahan bal Festivaline katılmayan gurbetçiler Yıldız TV’de izleme keyfini yaşadılar.

ÜNLÜ YEMEK USTASI ÖZGÜR AŞÇIOĞLU, YEMEKLERE LEZZET KATTI

Avrupa ve Ortadoğu’da düzenlenen yemek festivallerine juri üyesi olarak katılan ve Dünyaca ünlü yemek ustası olan Özgür Aşçıoğlu, Bal Festivalinde Ardahan’ın yemek kültürü için üç farklı lezzet sundu. Aşçıoğlu’nun farklı yemek seçenekleri Ardahanlılardan tam not aldı.

JANDARMADAN OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK

Ardahan İl Jandarma Komutanlığına bağlı güvenlik birimleri, Bal Festivali’nde güvenliği en üst sınırda tuttu. Festival’de her hangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

ŞOPARLAR MİLLETİ SOYDULAR

Bal Festivalinin yapıldığı Çamlıçatak Ormanı Mesire alanı girişine tezgah kuran şoparlar, para bastılar. Çeşitli hileli oyunlarla Ardahanlıları adeta soyan ve her yıl festivale katılan bu tür insanların önümüzdeki yıllarda festivale alınmaması konusunda vatandaşlardan talep geldi.

Ardahan Haber Özkan Karakaya

Bu haber 2388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum