Reklam
Reklam

AVŞAR KARDEŞLERİN BAŞARI HİKAYESİ

AVŞAR KARDEŞLERİN BAŞARI HİKAYESİ
10 Aralık 2020 - 18:33
Emrah, Murat ve Uğur Kardeşlerin Ardahan’dan Eskişehir’e ulaşan başarı hikayesi hepimizi gururlandırdı. Avşar kardeşlerin Ardahan’da pazarcılık sektöründe edindikleri tecrübe ardından yaşanan ekonomik krizle birlikte yeni yol arayışlarına girdiler.

Ardahan’da cekcool (Elbise) mağazası açan Emrah Avşar, işleri iyi gitmeyince burayı kapatıp 2016 yılında Eskişehir’e göç etti. Girişimcilik ruhundan taviz vermeyen Avşar, fırsatları değerlendirme imkanı buldu.

Yurtdışına çıkıp sırasıyla Japonya, Almanya, Afrika ve Tataristan gibi ülkelerde aşçılık yapıp biriktirdiği sermayeyle Eskişehir’e dönüş yapan Emrah Avşar, “3 araçla Ahsen Nakliyat firmasını kurduk. İnşaat işine de girerek Ahsen Apart’la düzenli ve planlı çalışmayla 56 adet apartı hak sahiplerine teslim ettik. Fuar 26 Mağazamızı açtık. Hazır alıp hazır satmak yetmeyince 1200 m2 mobilya imalathanemizi zor olsa da faaliyete geçirdik. Yaptığımız anlaşmalarla Katar ve Bulgaristan basta olmak üzere Eskişehir ve çevre illere mobilya sevkiyatlarımız devam etmektedir” dedi.

2019 Şubat ayında babası Merhum Yaşar Avşar’ı kaybeden Emrah Avşar, “Memleketimize gelip son görevimizi yaptıktan sonra annemiz ve kardeşim memleketi terk etmeyip ata toprağında bağımız kopmasın diye Ardahan’da kaldılar.  Murat kardeşimle sırt sırta verip Eskişehir’de yatırımlarımıza devam ettik.  900 m2 kapalı alan üzerine Fuar 26 fabrika satış mağazamızı faaliyete geçirdik. Burada kendimiz üretiyoruz ve toptan satış yapıyoruz. Memleketimizin iklimi ağır geçiyor. Çocukluğumuz Ardahan’da geçti. Memleketimizi çok seviyoruz. Dostlarımızı unutmadık, nerden geldiğimizi çok iyi biliyoruz. Ardahan’da iş olanakların yetersizliği bizi gurbete sürükledi. Kardeşlerimin ilgi alanı farklı olsa da birlikte hareket ederek büyük başarılara imza attık. Halen her sabah erken kalkıp işimizin başında olmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 3338 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdullah Çetiner
    3 ay önce
    As*** abilerim benim tırnaklarıyla kazıya kazıya bu günlere geldiler.