AVM NİHAYET ISIYA KAVUŞUYOR

AVM NİHAYET ISIYA KAVUŞUYOR
26 Ekim 2021 - 15:47
Doğu Anadolu’nun en büyük özel sektör yatırımı olarak kabul edilen ve iş insanı Lütfü Morkoç’un Ardahan’a kazandırdığı Ardahan AVM’nin ısınma sorunu çözülüyor. Ardahan AVM’ye alınan 2 adet doğalgazlı 300 KV’lik kombilerin montajına başlanırken, önümüzdeki hafta Ardahan AVM’de merkezi sistemle ısınma sorunu ortadan kalkacak.

Ardahan Belediyesi’ne ait birçok işyerin bakımsız ve kaderine terk edildiği görülen Ardahan AVM’de, ısınma sorunun çözülmesiyle özel sektör tarafından dolması beklenirken, AVM yönetimi de büyük markalarla görüşmelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz ay yapılması planlanan Ardahan AVM yönetimi Olağan Genel Kurulu, Ocak ayının ilk haftasına ertelenmişti.

Ardahan AVM’nin Ardahan için önemli bir marka olduğunu açıklayan AVM Yöneltim Kurulu Başkanı Aycan Turan, “Bu kadar büyük bir yatırımın çürümesine göz yumamayız.  Önümüzdeki aylarda büyük markalar buraya gelecek Ardahan halkına hizmet verecek. İlgili birçok markayla görüşmelerimiz sürüyor. Yaşanan pandemi nedeniyle görüşmelerimiz askıya alınmıştı şimdi yeniden çalışmalarımız başladı. AVM’nin en büyük sorunu olan ısınmayla ilgili projemiz faaliyete giriyor. AVM sakinlerinden tek isteğimiz aidat ve doğalgaz faturalarını zamanında ödemelerini istiyoruz. Kara kış nedeniyle AVM’de ısınma olmazsa tesisatlar donar ve her mülk sahibi ciddi bir zararın altına girer. Anlayışlı olmamız lazım ve bu büyük yatırıma sahip çıkalım” dedi.
Bu haber 1638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gülistan
    1 ay önce
    Olsun Bı zahmet Ardahan halkı alışveriş için diğer illere neden gitsin memuru yine öyle öğrenci mağdur....