Reklam

ATATÜRK MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN DOĞALGAZ İSYANI!

ATATÜRK MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN DOĞALGAZ İSYANI!
28 Eylül 2021 - 23:27
Yıllardır bekledikleri doğalgaza kavuşamayınca duruma isyan ettiler, çareyi dilekçelerle devletin zirvesine ve ilgili kurumlara aktarmakta buldular.

Ardahan'da merkeze bağlı Atatürk Mahallesindeki  çevre yolu üzerinde ikamet edenler, şehirdeki mevcut doğalgaz hatlarından yararlanamadıklarından dolayı çok uzun bir süredir mağduriyet yaşıyor. Zorlu kış koşullarında evlerine doğalgazın ulaşamamasından dert yanan mahalle sakinleri seslerini duyurmak için harekete geçti. 

Mağdurlar arasında yer alan Veteriner Hekim ve Ardahan Belediye Meclis Üyesi Onur Yılmaz, elini taşın altına koyarak  sorunun çözümü için devlet ve muhatap kurum yetkililerini göreve çağırdı. Veteriner Hekim Yılmaz'ın başlattığı "doğalgaza erişim" talebi başta Atatürk Mahallesi Muhtarı İbrahim Özer ve Belediye Başkanı Faruk Demir olmak üzere iş dünyasından siyasete kadar kentte etkili olan yüzlerce isimden destek gördü. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile BOTAŞ ve KARGAZ'a gönderilen dilekçelerde konuyla alakalı çözüm adımlarının ivedilikle atılması vurgusu yapılırken, şu çarpıcı ifadeler kullanıldı: "Uzay kolonilerinin oluşmaya başladığı bu yüzyılda bizleri hayvan gübresiyle ısınmaya mecbur bırakan kurum ve kuruluşları (BOTAŞ ve KARGAZ) kınıyor ve toplum vicdanıyla baş başa bırakıyoruz." Haber: Özgür Evliyaoğlu- Ardahan Haber
Bu haber 1207 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum