Reklam

Atalay talimat verdi, mağduriyetler giderilecek

Atalay talimat verdi, mağduriyetler giderilecek
26 Mayıs 2020 - 02:51

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, “Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde Ardahan genelinde yaşanan fırtına nedeniyle evlerinde hasar oluşan vatandaşların sorun ve sıkıntıları, en kısa sürede giderilecektir” dedi.

Yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağının uygulandığı Ardahan’da yağmur ardından yaşanan fırtına felaketi, Ardahan ve Göle’de ciddi tahribat oluşturdu.

Yaşanan felaketle birlikte AFAD yetkilileriyle telefon görüşmesi yapan Milletvekili Atalay, evlerinde hasar olan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için talimat verdi.

Atalay: “Ardahan Merkez ve bazı köylerinde fırtına nedeniyle birçok ev hasar görmüş, enerji direklerinin devrilmesi sonucu kesinti yaşanmıştır. Yine Göle ilçemize bağlı Dereyolu Köyünde fırtınanın etkisiyle bir vatandaşımız hayatını kaybetmesi nedeniyle kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Durucasu Köyünde ise bir vatandaşımız ağır yaralanarak Ardahan Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. İlçemize bağlı Tahtakıran Köyünde ise yaşanan sel felaketi yaralarının sarılması için çalışma başlatılmış, selden etkilenen vatandaşlarımız kurtarılarak gerekli önlemler alınmıştır. İlimizde ve ilçemizde kamu görevlileri, Jandarma ekipleri ve AFAD yetkilileri felakette etkilenen vatandaşlarımızın zarar ziyanlarını tespit etmiş olup, mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışma başlatılmıştır. Vatandaşımız müsterih olsun, Devletimiz tüm gücüyle mağdur olan vatandaşlarımızın yardımına koşmaktadır. Başta hemşehrilerim olmak üzere İslam Aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.
 

Bu haber 3274 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum