Reklam
Reklam

ARÜ Kalkındırma Vakfı'ndan ilk toplantı

 ARÜ Kalkındırma Vakfı'ndan ilk toplantı
06 Ağustos 2019 - 12:02

Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı’nın ilk Mütevelli Heyeti Toplantısı Rektörlük Senato Odasında bugün gerçekleştirildi. 

Toplantıya; Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan 21.22 ve 23. Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Avukat Serkan Kaya, Fatih İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Çağrı Öztürk, İş İnsanları; Orhan Gökçe ve Polat Nalbant, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Genel Sekreter Yardımcımız Ercan Mermer, Daire Başkanlarımız, Hukuk Müşavirimiz Kubilay Aras ve basın birimi katıldı. Toplantı öncesi, Rektörlük binası önünde kurban kesimi yapıldı. Ardından toplantı için Senatosu Odası’na geçildi. Rektörümüz toplantı öncesi, mutluluğunu mütevelli heyeti ile paylaşarak kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

ARDAHAN ÜNİVERSİTENİ KALKINDIRMA VAKFI, ARDAHAN’IMIZIN GELİŞMESİNDE BÜYÜK ROL OYNAYACAKTIR

Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı’nın sadece bağış amaçlı kurulmadığını, Ardahan’ımızın gelişmesinde de büyük rol oynayacağını belirten Rektörümüz, Mütevelli Heyetine teşekkür ve şükranlarını sundu. Son dönemde Üniversitemizin büyük atılımlar gerçekleştirdiğini söyleyen Rektör Biber, 975 Bin TL’si SERKA tarafından geriye kalan 325 bin TL’lik tutarının da Üniversitemiz bütçesinde karşılanacak olan, “Gençler Bilimle Buluşuyor” Projesi, Sağlık Bilimler Fakültemiz kurulmasının bunlardan birkaçı olduğunu ifade etti.

TIP FAKÜLTESİ KURULMASI İÇİN İLK ADIMIN ATMIŞ BULUNMAKTAYIZ

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, yeni kurulan Sağlık Bilimleri Fakültemiz ile birlikte öğrencilerimizin Hemşirelik ve Sağlık Bilimleri Alanında Master ve Doktora yapabileceklerini dile getirerek, yeni fakültemizin Tıp Fakültesi kurulmasına ön ayak olacağının altını çizdi.

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİNİ KALKINDIRMA VAKFI, BİR MEDENİYET VAKFI OLACAKTIR

Toplantıda konuşan Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, tarih boyunca medeniyetimizin vakıflarla geliştiğine vurgu yaparak, Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı’nın da toplumumuzun gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına yürekten inandığını belirtti.

 İlk Mütevelli Heyeti Toplantısında; Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt Divan Başkanlığına, Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile Ardahanlı İş İnsanı ve Avukat Serkan Kaya Divan Üyeliğine oy birliğiyle seçildi. Toplantı sonrası Mütevelli Heyeti kendileri onuruna düzenlenen akşam yemeğine katıldı. Yemek sonrası Ensar Öğüt, Rektörümüze hediye takdiminde bulundu. 

GÖREV DAĞILIMI ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

12 kişiden oluşan Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı mütevelli heyeti, kendi aralarında seçim yaptılar. Yönetim kurulu Başkanlığına prensip kararı doğrultusunda Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber getirilirken, Yönetim Kuruluna Ensar Öğüt, Orhan Atalay, Çetin Demirci ve Av. Serkan Kaya seçildiler. Denetim Kurulu Başkanlığına ise İş İnsanı Orhan Gökçe seçildi. 

Bu haber 2220 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • mehmet Avşar
  1 yıl önce
  Serka'dan Ardahan Üniversitesine 1.2 Trilyon para geldi. Şu anlık Eski Rektörlük Binası Merkezinde açılmış bir eğitim yeri yok. Ardahan için bir hazin son daha. Yaşasın Para.
 • Yeşil Sevdalısı Genç Başkan
  1 yıl önce
  Kendisine kurumuna vakıf olamayanlar vakıf kurmuş ne çıkar o işte vardır bir bit yada pire yada kene